3 קומה

טלפון:
072-3398499

שעות הביקור במחלקה: 08:00 – 21:00
בין השעות 09:00-12:30 ייערך ביקור הצוות הרפואי, במהלך הביקור רשאי כל מטופל שישהה לצידו מלווה אחד בלבד. –
חשוב לנו לשמור על מנוחתם של המטופלים הנדרשת להחלמתם ועל כן נמליץ שלא לבקר בשעות הצהריים בין השעות 16:00 – 13:00.

מחלקת כירורגיית הילדים לשירותכם

כל ניתוח הוא חוויה מורכבת הכרוכה בשאלות ובחששות, והדבר נכון על אחת כמה וכמה כשמדובר בניתוחי ילדים. ניתוחים אלה דורשים לא רק מומחיות רפואית מתאימה, אלא גם גישה ייחודית למטופלים הצעירים ומתן מענה קשוב לבני משפחותיהם.

צוות המחלקה רואה כל מטופל צעיר כמכלול המורכב גם מבני משפחתו הקרובים – מהוריו ומהדמויות המלוות אותו, אחראיות לו ומסייעות לו לעבור את הניתוח ולהחלים ממנו. במסגרת הטיפול, מספק הצוות את מלוא המידע והתמיכה למשפחות הילדים המטופלים, במטרה לאפשר להליך ולהחלמה ממנו לעבור על הצד הטוב ביותר.

פעילות המחלקה

פעילות המחלקה

מחלקת כירורגיית הילדים בבית החולים הציבורי אסותא אשדוד מטפלת במגוון מצבים הדורשים התערבות ניתוחית בקרב ילדים עד גיל 18 כגון: מומים מולדים, טראומה, כירורגיה דחופה, אונקולוגיית ילדים ועוד. המחלקה פועלת באמצעות כירורגיה פתוחה לצד טכניקות וטכנולוגיות מתקדמות כגון כירורגיה זעיר פולשנית וכירורגיית לייזר.

אשפוז יום ילדים כירורגי

אשפוז יום ילדים כירורגי

במסגרת המחלקה מתקיים גם אשפוז יום לביצוע הליכים שאינם מחייבים שהות שכוללת שינה.
המחלקה מטפלת בילדים תושבי אשדוד והסביבה שמופנים אליה מהמרכז לרפואה דחופה בבית החולים, ממחלקת הילודים והפגייה בבית החולים, ממרפאות בית החולים ומהקהילה, בהתאם להסכמים מול קופות החולים.

צוות המחלקה

צוות המחלקה

את המחלקה מנהל ד"ר בוריס אורקין, בעל ניסיון רב שנים, שכיהן במגוון תפקידים בכירים בתחום, כשלצדו מגוון רופאים מומחים וצוות רפואי מסייע, לכולם ניסיון רב בכירורגיית ילדים. בפעילות המחלקה משולבים גם מתמחים, והיא שותפה להכשרת דור המומחים הבא בכירורגיית הילדים בישראל.

הצוות במחלקה הוכשר במיוחד לצורך עבודה עם ילדים ועם בני משפחותיהם. הצוות פועל במטרה לספק לבני משפחותיהם של המנותחים הצעירים את מלוא המידע ולערבם בטיפול ובהחלטות ככל האפשר. פעילות הצוות מותאמת על מנת לאפשר למטופלים הצעירים לעבור את ההליך על הצד הטוב ביותר, כאשר הגישה לכל אחד מילדי המחלקה מותאמת לגילו, למזגו ולרמת הבנתו.

לדברי מנהל המחלקה, ד"ר אורקין: "אני שואף שהמחלקה שתחת ניהולי תספק לילדים ולהוריהם את הטיפול האיכותי, האישי והקשוב ביותר, כדי שידעו שהיקר להם מכל נמצא בידיים טובות. שמתי לעצמי למטרה להקים ולנהל מחלקה שתיתן איכות טיפול מיטבית תוך שיתוף פעולה מלא עם ההורים ושקיפות מולם לכל אורך הדרך. נפעל כדי להיות בחזית הטכנולוגיה הרפואית, לקדם אותה, ולהכשיר את דור ההמשך של המומחים בתחום למען קידום הרפואה בישראל."

ד"ר בוריס אורקין

ד"ר בוריס אורקין

ד"ר בוריס אורקין, מנהל מחלקת כירורגיית ילדים בבית החולים הציבורי אסותא אשדוד, התמחה באורולוגיה בביה"ח שערי צדק, בכירורגיה כללית בביה"ח הדסה הר הצופים ובכירורגיה לילדים במרכז הרפואי הדסה עין כרם. מומחה במגוון ניתוחי ילדים ובהם: ניתוחי בטן וחזה עקב מומים מולדים, טיפול בבעיות חריפות בילדים, ניתוחים לפרוסקופיים, טיפול בבעיות אורולוגיות ועוד. כיהן במגוון תפקידים בבתי חולים שונים כגון מעיני הישועה וקפלן, בהם שימש כמנהל מחלקות כירורגיית ילדים. שואף שהמחלקה שתחת ניהולו תספק לילדים ולהוריהם את הטיפול האיכותי, האישי והקשוב ביותר.