0 קומה

ליצירת קשר ותיאום תור:
מוקד מידע וזימון תורים
8480* או לחצו כאן
 
שעות פעילות:
08:00-15:00. צוות כוננים זמין 24/7 למקרים דחופים בלבד למטופלים של בית החולים.
 

הדמיה פולשנית

הדמיה פולשנית
בדיקות הדמיה פולשנית המבוצעות במכון האנגיוגרפיה בבית החולים כרוכות, על פי רוב, בדקירה בודדת בלבד ומתבצעות תחת הרדמה מקומית או טשטוש קל. לעתים ההליך מצריך אשפוז, ולעתים ניתן להשתחרר לאחריו הביתה ללא צורך בשהייה ממושכת בבית החולים, בהתאם למצב הנבדק ולסוג הטיפול לו הוא זקוק. על ההליכים הרבים המבוצעים במכון נמנים:
  • אנגיוגרפיה עם צנתר שמסייעת בבדיקת כלי דם במקומות שונים בגוף כגון גפיים תחתונות ועליונות, כולל צנתור של נצור (פיסטולה) עורקי-ורידי לדיאליזה, בטן ועוד. הצנתור מסייע לאבחן ולטפל בכלי הדם או באיברים אליהם הם מגיעים
  • הכנסת נקזים וצינורות לצורך ניקוז מורסות (קולקציות), הכנסת נפרוסטומיות (נקז בכליה) ונקזים בדרכי מרה
  • הכנסת צנתורים ורידיים שדרכם מקבלים טיפולים תוך ורידיים כמו טיפול אנטיביוטי ממושך, כימותרפיה, הזנה תוך ורידית ועוד
  • עצירת דימומים מכלי דם שונים בגוף
  • טיפול במפרצות של העורקים כולל אבי העורקים מבלי צורך בפתיחת בטן
  • טיפולים מתקדמים בגידולים – אבלציה (צריבה) מקומית או הזרקת חומר כימי או רדיואקטיבי לתוך העורק המזין את הגידול
  • ביופסיות מאיברים ומרקמות שונים ועוד

מטופלים בהדמיה פולשנית

מטופלים בהדמיה פולשנית
בדיקות הדמיה פולשנית מבוצעות במטופלים המופנים למכון האנגיוגרפיה ממחלקות שונות של בית החולים כולל המחלקה לרפואה דחופה (מיון) או מהרופאים המטפלים בהקהילה.

צוות המכון

צוות המכון
בבית החולים, מבוצעות בדיקות הדמיה פולשנית על ידי צוות הצוות המנוסה והמסור של המכון לאנגיוגרפיה. את המכון מנהל ד"ר סרגי ליטוין, רדיולוג פולשני מומחה שלצדו צוות מומחים, מתמחים הפועלים תחת הנחיית המומחים ואנשי צוות טכני וסיעודי מנוסים. לדברי ד"ר ליטוין: "הגענו לפה כדי להשקיע את מרב המאמצים ולתת את הטיפול המיטבי לתושבי אשדוד והסביבה. המכון מצויד בטכנולוגיות מתקדמות ועובדים בו אנשי צוות מנוסים – ואנו מבטיחים לעשות את המיטב כדי לסייע למטופלים."
ד"ר סרגי ליטוין

ד"ר סרגי ליטוין

ד"ר סרגי ליטוין הנו מנהל המכון לאנגיוגרפיה בבית החולים אסותא אשדוד ע"ש סמסון. ד"ר ליטוין הנו רדיולוג פולשני מומחה, שעבר התמחות ברדיולוגיה בבית החולים וולפסון והתמחות על ברדיולוגיה פולשנית בעיר טורונטו שבקנדה וכיהן כרופא בכיר במרכז הרפואי רבין. במהלך שנות עבודתו התמקד ד"ר ליטוין בטיפול אנדו-וסקולרי במחלות כלי דם, בגידולים שפירים וממאירים, בטיפול בחולים לפני ואחרי השתלה ועוד. לדבריו: "הגענו לפה כדי להשקיע את מיטב המאמצים ולתת את הטיפול המיטבי לתושבי אשדוד והסביבה ואנו מבטיחים לעשות את המיטב כדי לסייע למטופלים." -