-2 קומה

ליצירת קשר:

טלפון: 072-3399427
מייל: radoncashdod@assuta.co.il
פקס: 072-3399428

טלפון במכון :
072-3398175

הטכנולוגיה במכון

הטכנולוגיה במכון

במכון יש שני מאיצים מתקדמים, מהאיכותיים ביותר בעולם – מסוג Varian TrueBeam. כמו כן, מצויד המכון באמצעי בקרת איכות טיפול חדישים ביותר, כולל Exactrac דינמי (הראשון מסוגו בארץ, המאפשר לזהות את הדיוק המדויק ביותר בטיפול קרינתי באתרים שונים בגוף לעומת גרסאות קודמות של המכשיר).

הטיפולים במכון

הטיפולים במכון
בין הטיפולים שמוצעים במכון ניתן למנות
  • קרינה מכוונת הדמיה (IGRT)
  • קרינה מווסתת בזוויות (IMRT) או 360 מעלות מסביב לחולה (VMAT)
  • קרינה מדויקת בעוצמה גדולה בגידולים באתרים שונים המאפשרת את חיסולם ב-3-8 הקרנות בלבד (SBRT).

החל מחודש ספטמבר המכון יהיה ערוך לבצע טיפולים ממוקדים לגידולים המוחיים ועמוד השדרה (רדיוכירורגיה SRS).

מטופלי המכון והתוויות לטיפול קרינתי

מטופלי המכון והתוויות לטיפול קרינתי
ע"פ הערכות, כשני שליש מחולי הסרטן יזדקקו לטיפול רדיותרפיה בשלב זה או אחר של מחלתם. להלן ההתוויות הנפוצות לטיפול הקרינתי:
  • הטיפול הקרינתי נחשב ליעיל בלא מעט מקרים ומהוות חלופה יעילה לגישה הניתוחית. לכן, הטיפול הקרינתי מהווה אופציה חליפית לניתוח (לדוגמה- ממאירויות ממקור ערמונית, כיס השתן, ריאה, ושט, צוואר הרחם, עור וכו').
  • לעיתים, הטיפול הקרינתי הוא האופציה היחידה המאפשרת החלמה (למשל סרטן נאזופרינקס, סרטן פי הטבעת, גידולים שונים שאינם נתיחים). במחלה גרורתית, אם מדובר בגרורות בודדות, ניתן לעתים באמצעות הטיפול הקרינתי להגיע ל'חיסול ממוקד' של אותן גרורות עד כדי אפשרות לריפוי מלא. בחלק מהמקרים, לצורך שיפור יכולת ריפוי, משלבים את ההקרנות עם טיפולים אחרים. למשל טיפול זה ניתן במטרה למנוע חזרת הגידולים אשר הוסרו בניתוחים (לדוגמא בנשים עם סרטן שד, גידולי מוח, ראש צוואר וכו').
  • סיבה אחרת למתן הקרנות- הקטנת נפח גידול ממאיר לפני הניתוח כדי שלמנתח יהיה קל יותר (למשל בחולי סרטן ושט, סאטן חלחולת ועוד).
  • בנוסף, רדיותרפיה משפרת את יעילות הטיפול הכימותרפי בחלק מהחולים עם מחלות המטולוגיות. הטיפול יכול להקל גם בתופעות לוואי כגון כאב, בעיות נוירולוגיות ואחרות. מטרה לא פחות חשובה- הקלה על הסבל שנגרם לחולים עם ממאירות מפושטת, הדוגמא הקלסית היא הקלה על כאב בגלל גרורות בעצמות.

שיטת העבודה במכון

שיטת העבודה במכון
לפני כל טיפול בחולה חדש מכונס פורום מיוחד של אנשי מקצוע ממגוון תחומים, כולל מאסותא רמת החייל, כדי להחליט ביחד מהי הדרך הטובה ביותר לטפל במקרה.
הטיפולים שמוצעים במכון מאפשרים כיסוי מרבי של הגידולים והאיברים החולים, לצד מזעור חשיפה לאיברים הסמוכים. לשם כך, המטופלים עוברים הערכה מקיפה לפני הטיפול, הכוללת שימוש באמצעי הדמייה אשר מסייעים לרופאים לצורך הגדרה מדויקת של המוקדים שיקבלו קרינה מקסימלית. גם במהלך הטיפול נעשים צילומי רנטגן ו-CT על מיטת הטיפולים על מנת לוודא כי מה שתוכנן ומה שמתקיים בפועל זהה.
במהלך הטיפול הקרינתי החולים נמצאים במעקב צמוד של הצוות הסיעודי והרפואי והטכני, מקבלים הדרכה על מצבם הנוכחי ועל מה שצפוי תוך כדי הטיפול ולאחריו.

צוות המכון

צוות המכון
במכון, אותו מנהל ד"ר אלי ספיר, עובדים אנשי מקצוע מנוסים, בשיתוף פעולה והדרכה של המכון הוותיק והמקצועי שפועל זה שנים רבות באסותא רמת החייל. לצד הצוות הרפואי, מסייעים למטופלי המכון גם פסיכולוגים ועובדים סוציאליים, במקרה הצורך.

לד"ר ספיר, מומחה לרדיותרפיה שהוכשר ועבד בבתי חולים מובילים בעולם ובישראל, ניסיון במגוון רב של טיפולי קרינה ובמיוחד בטיפולים רדיוכירורגיים (SBRT) בכבד ומערכת העיכול וכן בהקרנת גידולי ראש צוואר.

"בכל אחת מהפגישות עם החולים שלי חשוב לי לשדר כי ביכולתנו להציע להם את הטיפול הטוב, העדכני ביותר וחשוב לא פחות – תוך כדי יחס אישי ומכבד", מספר ד"ר ספיר, "אני מסביר להם שהטיפול הקרינתי יעיל וישנם סיכויים מצוינים שנוכל לסייע להם במלחמה שהם מנהלים ומבטיח שתמיד ימצאו אוזן קשבת ותמיכה מיטבית כדי שיצלחו את התהליך הטיפולי".
ד"ר אלי ספיר

ד"ר אלי ספיר

ד"ר אלי ספיר הוא מנהל מכון הרדיותרפיה באסותא אשדוד.
סיים את לימודי הרפואה במוסקבה, עבר התמחות באונקולוגיה קרינתית (רדיותרפיה) בבית חולים הדסה עין כרם, בו המשיך לעבוד כרופא בכיר מספר שנים. כמו כן עבר השתלמות קלינית ומחקרית בת שנתיים וחצי במחלקת רדיותרפיה באוניברסיטת מישיגן בארה"ב. באוקטובר 2018 הצטרף לאסותא אשדוד.

ד"ר ספיר מנוסה במגוון רב של טיפולי קרינה בכל אתרי מחלה, וביחוד בטיפולים רדיוכירורגיים מוחיים וחוץ מוחיים (SBRT) בכבד ומערכת העיכול, ריאות וכן בהקרנת גידולי ראש צוואר.

לדבריו: "בכל אחת מהפגישות עם החולים שלי חשוב לי לשדר כי ביכולתנו להציע להם את הטיפול הטוב, העדכני ביותר וחשוב לא פחות – תוך כדי יחס אישי ומכבד"