1 קומה

כתובת מייל: APoptclinic@assuta.co.il

ליצירת קשר ותיאום תור: מוקד מידע וזימון תורים 03-7644944 או 8480*

מיקום: מכון עיניים, קומה 1

פעילות המרפאה

פעילות המרפאה

במרפאה מתבצעים בדיקות, ניתוחים ומעקב לכל סוגי מחלות ובעיות הרשתית. לדברי פרופ' יוסף פיקל, מנהל מחלקת העיניים ומרפאת ניתוחי הרשתית, "המרפאה מיועדת לחולי רשתית מסוגים שונים – כאלה הסובלים מהיפרדות רשתית, מרטינופתיה סוכרתית קשה, ממחלות שונות בזגוגית ומכל מחלת רשתית אחרת הדורשת התערבות כירורגית. אנחנו ערוכים לבצע את כל ניתוחי הרשתית ומבצעים יותר מ-10 סוגי ניתוחים שונים."

הניתוחים מתבצעים בחדרי ניתוחי העיניים החדישים בבית החולים, המצוידים בטכנולוגיה רפואית מתקדמת ומכילים את הציוד הרפואי המשוכלל ביותר בתחום. מרבית הניתוחים בתחום זה מתבצעים במסגרת אשפוז יום. לעתים, במידת הצורך, מאושפזים המטופלים למשך פרק זמן קצר.

שירותי המרפאה

שירותי המרפאה

המרפאה מספקת מענה למטופלים המופנים אליה מן הקהילה, ממחלקות בית החולים השונות ומהמחלקה לרפואה דחופה/מיון עיניים בבית החולים. כמו כן מטופלים במרפאה חולים הנמצאים בה במעקב.

צוות המרפאה

צוות המרפאה
את מרפאת ניתוחי הרשתית מנהל פרופסור יוסף פיקל, המשמש גם כמנהל מחלקת העיניים בבית החולים, והנו מומחה בעל שם בתחום זה. לצדו, פועלים רופאי עיניים מומחים נוספים, צוות סיעודי מנוסה וצוותי עזר מיומנים. כולם עומדים לרשות המטופלים, על מנת לסייע להם לשמור על מאור עיניהם ועל בריאותם, תוך הקשבה, רגישות ובאמצעים המתקדמים ביותר שבנמצא.
פרופ' יוסף פיקל

פרופ' יוסף פיקל

את מחלקת העיניים בבית החולים הציבורי אסותא אשדוד, שבמסגרתה פועלת היחידה מנהל פרופ' יוסף פיקל, לדבריו: "הקמנו בבית החולים מרכז מצוינות בתחום רפואת העיניים ככלל, ובתחום הכירורגיה של העיניים בפרט. לצד השירות לחולים אנחנו מהווים גם מרכז מצוינות אקדמית הפועל בשיתוף פעולה עם אוניברסיטת בן גוריון על מנת להכשיר סטודנטים, ובמקביל אנו מבצעים מחקר מתקדם".