זמני המתנה לניתוחים

זמני המתנה לניתוחים
במידה ורוצים לבדוק זמני ההמתנה עבור ניתוח אלקטיבי או בדיקה פולשנית,
ניתן לצפות ברשימה המפורטת ע"פ המחלקות השונות.
 

התארגנות לקראת ההרדמה או הניתוח

התארגנות לקראת ההרדמה או הניתוח

לקראת הניתוח, תתבקשו להכין בין השאר מכתב הפנייה, מסמכים רפואיים שונים, מידע על תרופות שאתם נוטלים בקביעות ועוד. רשימה מסודרת תימסר לכם במרפאה טרום הניתוח. הכינו את כל המסמכים והחומרים המבוקשים והגיעו איתם לבית החולים ביום הניתוח. הצטיידו גם בציוד אישי ובעזרים מיוחדים אם הונחיתם לעשות כך. לא מומלץ להביא לבית החולים חפצים יקרי ערך, משום שלא נוכל להיות אחראים לנזק או לאובדן שלהם.

ההתכוננות לניתוח

ההתכוננות לניתוח
צוות מרפאת טרום הניתוח ינחה אתכם כיצד להתכונן לניתוח בביתכם בכל הקשור לרחצה ולניקיון, הקפידו לעקוב אחרי ההנחיות. לפני בואכם לבית החולים הסירו לק מהציפורניים, איפור ותכשיטים. על פי רוב, יש להגיע ליום הניתוח בצום מלא, ללא אכילה, שתיה, עישון, לעיסת מסטיק או אכילת סוכריה.

יום הניתוח

יום הניתוח
ביום ההליך, הגיעו לבית החולים בשעה שנקבעה לכם, למשרד הקבלה. בשלב הראשון, ייפתח לכם תיק ויוסדרו עניינים פורמאליים. משם תעברו לקליטה במחלקה המתאימה. בסמוך למועד הניתוח, תעברו הכנה על ידי צוות המחלקה. במהלך הניתוח מלוויכם יוכלו לחכות במתחם המתנת המשפחות ולהתעדכן בנוגע להתקדמות הניתוח בעזרת מסכים המוצבים במקום וכן בעדכונים לטלפון הנייד. בתום הניתוח יעדכן הרופא המנתח את בני משפחתכם בנוגע למצבכם.

מה קורה מיד לאחר ההרדמה והניתוח?

מה קורה מיד לאחר ההרדמה והניתוח?
לאחר הניתוח תועברו למחלקת ההתאוששות. אם מדובר בהליך המלווה באשפוז, לאחר ההתעוררות מההרדמה תמשיכו, בליווי איש צוות, למחלקה המתאימה שתקלוט אתכם.
במהלך הלילה, במידת האפשר והצורך, מלווה יורשה לשהות לצדכם. במשך האשפוז במחלקה, תשהו תחת מעקב הצוות הרפואי ותטופלו על ידי אנשי מקצוע שונים כגון פיזיותרפיסטים במידת הצורך. כל אנשי הצוות במחלקה לרבות הרופאים והצוות הסיעודי, יעמדו לרשותכם במטרה לסייע לכם לעבור את שהותכם בבית החולים באופן נעים ככל האפשר, להקל על כל אי נוחות ולהשיב על כל שאלה.

הגיע הזמן ללכת הביתה

הגיע הזמן ללכת הביתה
כאשר תגיע העת לצאת הביתה, תעברו הדרכה אליה מומלץ להגיע עם מלווה. במעמד זה תקבלו מכתב שחרור רפואי וסיעודי ובהתאם לצורך מרשמים לנטילת תרופות בהמשך. אחות תנחה אתכם לגבי המשך הטיפול. אם תחושו בדבר מה חריג לאחר הניתוח, כמו חום גבוה או גירוי חריג במקום הניתוח, צרו קשר עמנו או עם הרופא המטפל.

צוות בית החולים הציבורי אסותא אשדוד עומד לרשותכם על מנת להשיב על כל שאלה ולסייע לכם לעבור את הניתוח, את ההכנה אליו, את ההתאוששות ממנו ואת תקופת אשפוזכם בבית החולים, על הצד הטוב ביותר. אם יש לכם כל שאלה או חשש – אל תהססו לפנות אלינו, אנחנו כאן בשבילכם.

בברכת ניתוח קל, החלמה מהירה ומוצלחת.