4 קומה

ליצירת קשר ותיאום תור:
מוקד מידע וזימון תורים
03-7644944 או 8480*

פעילות המרפאה

פעילות המרפאה

מרפאת הראומטולוגיה בבית החולים הציבורי אסותא אשדוד מרכזת את הטיפול בחולים שסובלים ממגוון רחב של בעיות הקשורות במפרקים, ברקמות הרכות וברקמות החיבור. מחלות אלו יכולות להיות מורכבות מאוד ולגרום לקשיים רבים לסובלים מהן – ודורשות טיפול של מומחים בעלי ניסיון.

על המחלות הראומטולוגיות נמנות מחלות דלקתיות, מחלות שנגרמות מבלאי ומשחיקה, תסמונות של כאבים מפושטים ועוד. לעתים קשורות המחלות בהפרעות אוטו-אימוניות שבהן מערכת החיסון פועלת כנגד הגוף עצמו.

במסגרת המרפאה מתבצעים אבחון, טיפול ומעקב. במקרה הצורך, המרפאה נעזרת בשירותי מעבדות בית החולים על מנת לאבחן את המחלה ממנה סובל המטופל. במסגרת המרפאה מטופלים גם חולים שסובלים בעיות נפוצות יחסית כגון דלקות מפרקים וגאוט, וכן חולים שסובלים ממחלות נדירות כגון זאבת, סקלרודרמה או פריקרדיטיס חוזרת.

רוב הטיפולים במחלות הנם תרופתיים, כאשר כיום יש יותר ויותר תרופות חדשניות, שיכולות לסייע לחולים, תוך צמצום תופעות הלוואי שליוו תרופות מהדורות הקודמים. לעתים יש צורך גם בהזרקות למפרקים ולגידים. לצד הטיפול הרפואי, המרפאה ערוכה לסייע, יחד עם מחלקות אחרות בבית החולים והרפואה בקהילה, בהתאמת טיפולים משלימים כגון ריפוי בעיסוק, עיסויים רפואיים ופיזיותרפיה לזקוקים לכך.

שירותי המרפאה

שירותי המרפאה
המרפאה עומדת לרשות חולים חוזרים ומאושפזים בלבד.