4 קומה

ליצירת קשר ותיאום תור:
מוקד מידע וזימון תורים
03-7644944 או 8480*

פעילות המרפאה

פעילות המרפאה

מרפאת הראומטולוגיה בבית החולים הציבורי אסותא אשדוד מרכזת את הטיפול בחולים שסובלים ממגוון רחב של בעיות הקשורות במפרקים, ברקמות הרכות וברקמות החיבור. מחלות אלו יכולות להיות מורכבות מאוד ולגרום לקשיים רבים לסובלים מהן – ודורשות טיפול של מומחים בעלי ניסיון.

על המחלות הראומטולוגיות נמנות מחלות דלקתיות, מחלות שנגרמות מבלאי ומשחיקה, תסמונות של כאבים מפושטים ועוד. לעתים קשורות המחלות בהפרעות אוטו-אימוניות שבהן מערכת החיסון פועלת כנגד הגוף עצמו.

במסגרת המרפאה מתבצעים אבחון, טיפול ומעקב. במקרה הצורך, המרפאה נעזרת בשירותי מעבדות בית החולים על מנת לאבחן את המחלה ממנה סובל המטופל. במסגרת המרפאה מטופלים גם חולים שסובלים בעיות נפוצות יחסית כגון דלקות מפרקים וגאוט, וכן חולים שסובלים ממחלות נדירות כגון זאבת, סקלרודרמה או פריקרדיטיס חוזרת.

רוב הטיפולים במחלות הנם תרופתיים, כאשר כיום יש יותר ויותר תרופות חדשניות, שיכולות לסייע לחולים, תוך צמצום תופעות הלוואי שליוו תרופות מהדורות הקודמים. לעתים יש צורך גם בהזרקות למפרקים ולגידים. לצד הטיפול הרפואי, המרפאה ערוכה לסייע, יחד עם מחלקות אחרות בבית החולים והרפואה בקהילה, בהתאמת טיפולים משלימים כגון ריפוי בעיסוק, עיסויים רפואיים ופיזיותרפיה לזקוקים לכך.

שירותי המרפאה

שירותי המרפאה
המרפאה עומדת לרשות חולים חוזרים ומאושפזים בלבד.

צוות המרפאה

צוות המרפאה

את המרפאה מנהל ד"ר אמיר דגן, מומחה ברפואה פנימית ובראומטולוגיה, שלו ניסיון רב באבחון ובטיפול במחלות מורכבות. לצדו מסייע לחולים גם מנהל מחלקה פנימית ב' בבית החולים - ד"ר יובל הורוביץ, מומחה ברפואה פנימית ובראומטולוגיה.

לדברי ד"ר דגן: "ראומטולוגיה היא תחום מורכב מאוד, ולעתים אנו נדרשים לטפל בחולים שמתקשים למצוא מענה במסגרות אחרות. הניסיון הרב שלנו, לצד שירותי בית החולים העומדים לרשותנו, מאפשרים לנו להציע לחולים מאשדוד ומסביבתה, טיפול רפואי יסודי ומעמיק, בקרבת מקום מגוריהם."

ד"ר אמיר דגן

ד"ר אמיר דגן

ד"ר אמיר דגן, מנהל מרפאת הראומטולוגיה בבית החולים הציבורי אסותא אשדוד, הנו מומחה ברפואה פנימית ובראומטולוגיה, בוגר בית הספר לרפואה באוניברסיטה העברית בירושלים. את התמחותו ברפואה פנימית עבר בבית החולים שיבא תל-השומר ואילו את התמחותו בראומטולוגיה עבר במרכז הרפואי רמב"ם. בעל ניסיון רב באבחון ובטיפוח במחלות ראומטולוגיות מורכבות.