תזונה

תזונה

בתכנון ובהכנת המזון למטופלי בית החולים הציבורי אסותא אשדוד – אנו שואפים לספק לכל מטופל ומטופל מזון בריא, איכותי ועשיר – המותאם לצרכיו הרפואיים ולטעמו האישי.

מיכל קרייטר, מנהלת היחידה לתזונה בבית החולים הציבורי אסותא אשדוד, מתארת את המחשבה שמאחורי המזון: "המטרה שלנו היא לספק לכל מטופלי בית החולים מזון איכותי, בריא, בטעם ביתי ככל האפשר. לכל מטופל אפשרות לבחור בארוחת הצהריים בין מנות עיקריות שונות ובין כמה תוספות ולהרכיב מתוך המבחר תפריט אישי, בסטנדרט של מסעדה".

תפריט בית החולים

תפריט בית החולים

תפריט בית החולים מציע מגוון רחב, במטרה לקלוע לצורכיהם הרפואיים ולהעדפותיהם התזונתיות של המטופלים השונים: "כמו מבחינה רפואית, גם מבחינה תזונתית, בית החולים ערוך לתת מענה אישי לכל מטופל. אנחנו מציעים יותר מ-10 סוגי ארוחות המותאמות למצבים רפואיים שונים כגון סכרת, יתר לחץ דם, צליאק, רגישות לחלב ועוד. יש לנו מזון דל סוכר, דל אשלגן, נטול גלוטן, עשיר בחלבון, דל חלבון, עם או ללא מוצרי חלב. בנוסף – אנו ערוכים לספק ארוחות צמחוניות וטבעוניות. המזון בבית החולים כשר ואנו מספקים ארוחות 'גלאט כשר' למטופלים שמבקשים זאת. גם אופן ההגשה מותאם למטופלים. ניתן, למשל, לקבל את המזון במרקמים שונים, בהתאם לצרכי המטופל", מספרת קרייטר.

מטבח חדיש, תפריט עשיר

מטבח חדיש, תפריט עשיר

המזון המוגש בבית החולים מבושל במקום, על ידי צוות טבחים ועובדי מטבח מנוסים. מאחר שמדובר בבית חולים חדש, המטבח במקום מצויד במכשור משוכלל, תנאי התברואה בו מצוינים והוא עומד כמובן, בכל תקני האיכות הנחוצים.

ומה לגבי חומרי הגלם ואיכות הבישול? גם בהם מושם דגש על איכות לצד בריאות: "אנחנו משתמשים במוצרים טריים ולא מעובדים. כל המזון דל מלח ושומן. זה אוכל שנראה טוב - בטעם טוב", אומרת קרייטר.

תפקיד התזונה בבריאות

תפקיד התזונה בבריאות

לתזונה גם תפקיד משמעותי בבריאות המטופלים ובהחלמתם, ולכן בצוותי כל מחלקות בית החולים משולבות תזונאיות מומחיות, העומדות לרשות המטופלים. "אנחנו מעודדים כל מטופל להיעזר בדיאטניות שבמחלקות ולהתייעץ איתן לגבי התזונה במהלך האשפוז ואחרי השחרור מבית החולים. למטופלים הזקוקים לכך יתואמו מפגשים יזומים עם תזונאיות בית החולים לצורך יעוץ אישי", קרייטר מסבירה.

אנחנו יודעים שלמזון יש גם חלק חשוב בעידוד המטופל, ושישנם מטופלים שמעדיפים לאכול במהלך אשפוזם מזון מהבית או מבחוץ. קרובי המטופלים מוזמנים להביא לבית החולים מזון המותאם למצב המטופלים. "חשוב לפנק את המטופלים ולתת להם הרגשה טובה", מציינת קרייטר בחיוך.

מטופלי בית החולים ומשפחותיהם מוזמנים לפנות לצוותי ולתזונאיות המחלקות בכל שאלה ובקשה הקשורה במזון, על מנת שהשהות בבית החולים תעבור על החולים באופן נעים וטעים ככל האפשר.