פעילות המערך

פעילות המערך

מערך ההרדמה בבית החולים מספק מענה למטופלים במספר זירות: במסגרת חדרי הניתוח, מספקים רופאי המערך שירותי הרדמה כללית או אזורית למטופלים, ומלווים אותם לאורך הפעולות הכירורגיות, כדי להבטיח את בריאותם ואת קיומו המוצלח של הניתוח.
מחוץ לחדרי הניתוח מספק המערך מענה לזקוקים לאלחוש או לסדציה לצורך פעולות רפואיות שונות.

תחום נוסף בו מטפל מערך ההרדמה הוא מיילדות, בניהול האלחוש ושיכוך הכאבים בחדרי לידה באמצעות הרדמות אפידורליות או באמצעים אחרים, ובמתן מענה מקצועי להרדמה לצורך ניתוחים קיסריים.

המערך מטפל גם בחולים ובפצועים במצבים קריטיים השוהים ביחידה לטיפול נמרץ בבית החולים ומלווה אותם לאחר ניתוחים, פציעות או סיבוכים רפואיים שעלולים להתרחש. במקרים אלו מספק המערך מענה למטופל, במטרה לייצב את המטופלים ולקדם את שיקומם, תוך שימוש באמצעים המתקדמים ביותר שבנמצא.

הטכנולוגיה

הטכנולוגיה

מערך ההרדמה בבית החולים הציבורי אסותא אשדוד מצויד במכשור חדיש, באמצעי ניטור מתקדמים, הכוללים בין היתר מדדים של רמת ההכרה ומשאבות שמספקות חומרי הרדמה לפי מאפייני המטופל. המערך כולל אמצעי הרדמה אזורית לצורך הפחתת כאבים ובהם מכשירי אולטרסאונד המסייעים להמחיש את עצבי הגוף ולהזריק לידם חומרים מאלחשים.

מערך האלחוש התומך בחדרי הלידה, מצויד במכשור החדשני ביותר להרדמה אפידורלית ולשיכוך כאב בחדרי הלידה, ואילו מערך הטיפול הנמרץ כולל את אמצעי הניטור המתקדמים ביותר, את המנשמים החדשים ביותר, ציוד תומך במערכות קריטיות ועוד.

צוות חדרי הניתוח

צוות חדרי הניתוח

במערך ההרדמה בבית החולים הציבורי אסותא אשדוד עובדים עשרות רופאים מרדימים, מומחים ומתמחים, טכנאי הרדמה, צוות סיעודי וצוותי עזר מנוסים. הצוות שם דגש על נהלי עבודה מוקפדים המשותפים למחלקות בית החולים השונות, וכן עוסק בהדרכה ובהוראה. לדברי ד"ר שי פיין, מנהל מערך ההרדמה, חדר הניתוח והטיפול הנמרץ: "מטרתנו היא לספק לכל חולה את הטיפול הטוב ביותר שהרפואה יודעת לתת. אנו פועלים כדי לוודא שהמטופלים יציבים, נינוחים, לא כאובים, ועוברים את הפעולות ואת תקופות מחלותיהם בצורה הכי חלקה שאפשר. אנו מאמינים בשיתוף בני המשפחה של המטופלים בתהליכים שעוברים יקיריהם ועושים את כל הנדרש כדי לתרום לשיקומם ולהחלמתם המוצלחת של כל המטופלים."