2 קומה

ליצירת קשר ותיאום תור:
מוקד מידע וזימון תורים
03-7644944 או 8480*
טלפון במכון:
072-3398870

שעות פעילות

08:00 - 15:00

חדרי הצנתור

חדרי הצנתור

המערך הקרדיולוגי כולל שני חדרי צנתורים מתקדמים. הראשון מתמקד בצנתורים של עורקים כליליים. חדר זה פועל מסביב לשעון ובו מתבצעים צנתורים דחופים במקרי התקפי לב (הנובעים מחסימה של עורק כלילי), וצנתורים מתוכננים (אלקטיביים) למחלות לב כליליות, כגון תעוקת חזה. החדר השני מיועד לפעולות אלקטרו-פיזיולוגיות – לטיפול בהפרעות קצב, השתלת קוצבים וכו'. בחדר זה מתבצעות השתלות קוצבי לב, דפיברילטורים וצריבות לטיפול ומניעת הפרעות קצב מסכנות חיים. חדרי הצנתורים נותנים מענה לחולים המופנים לביצוע צנתורי לב על ידי הרופאים בקהילה, מרפאות בית החולים או המרכז לרפואה דחופה.

ביחידה לצנתורים מתבצעים הן צנתורי לב אבחוניים והן צנתורי לב טיפוליים, והיא פועלת בשיתוף פעולה מלא עם שאר מחלקות בית החולים, במטרה לספק למטופליה את המענה המיטבי.

צנתורי לב אלקטיביים

צנתורי לב אלקטיביים
ביחידת צנתורי הלב מתבצעים צנתורי לב אלקטיביים, שאינם דחופים, במטופלים עם תסמונת תעוקתית או מחלות לב אחרות, שהופנו לצנתור על ידי רופאים בקהילה ומחלקות בית החולים.

צנתורי לב דחופים

צנתורי לב דחופים
ביחידה מבוצעים צנתורי לב דחופים בעיקר של חולים עם התקפי לב, המופנים אליה מהמרכז לרפואה דחופה בבית החולים בכל שעות היממה. בכך, מספקת היחידה טיפול מציל חיים לתושבי האזור.

צוות היחידה

צוות היחידה
בראש היחידה עומד ד"ר גיא שיינמן. צוות היחידה כולל מצנתרים מומחים מהשורה הראשונה, בעלי ניסיון רב בתחום, כולל פרופסור אלי לב, ד"ר אלעד אשר וד"ר גדעון פול, כשלצדם מתמחים ואנשי צוות רפואי המסייעים להם. לרשות הרופאים ומטופליהם עומדים אמצעי הבדיקות המשוכללים ביותר - שירותי סריקה, הדמיה ומיפוי ומכון אקו לב משוכלל. לצד צוות הרופאים, עובדים ביחידה גם אחים ואחיות בעלי ניסיון והכשרה בתחום הצנתורים וצוות עזר מנוסה.

פעולת הצנתור עלולה, מטבע הדברים, להיות מלווה בשאלות רבות, בחששות מפני הממצאים ובאי נוחות. צוות היחידה קשוב ומודע לתחושות אלה, וערוך על מנת לספק למטופלים כל מידע וללוות אותם בתהליך, למען בריאותם ושלוות נפשם.
ד"ר גיא שיינמן

ד"ר גיא שיינמן

לדברי ד"ר שיינמן: "חדרי הצנתורים בבית החולים הם החדישים ביותר בנמצא, ויחד עם הצוות הרפואי המקצועי שלנו והגיבוי משאר היחידות בית החולים, אנו עושים את המאמץ המרבי על מנת לספק לתושבי אשדוד והסביבה את המענה המהיר והקריטי לו הם זקוקים מבחינת טיפול ע"י צנתור לבבי".