2 קומה

כתובת מייל: APcatclinic@assuta.co.il

ליצירת קשר ותיאום תור: מוקד מידע וזימון תורים 03-7644944 או 8480*

מיקום: צנתורים, קומה 2
שעות פעילות

08:00 - 15:00

פעילות היחידה

פעילות היחידה

ביחידה לצנתורי הלב בבית החולים אסותא אשדוד מתבצעים כ-1500 פעולות בשנה על ידי צוות רפואי, טכני וסיעודי מקצועי ומיומן.

במהלך בדיקת הצנתור מוחדרת לאבי העורקים צינורית פלסטית דקה דרך עורק ביד או במפשעה, דרכה מוזרק חומר המאפשר הדגמת העורקים הכליליים של הלב. הדמיה זו מאפשרת הדגמה של היצרויות או חסימות בעורקי הלב בהם ניתן לטפל ולחדש את זרימת הדם.

ביחידה לצנתורים מתבצעים הן צנתורי לב אבחוניים והן צנתורי לב טיפוליים, והיא פועלת בשיתוף פעולה מלא עם שאר מחלקות בית החולים, במטרה לספק למטופליה את המענה המיטבי:

צנתורים אבחוניים:
- אבחון מחלות בעורקי הלב
- אבחון מחלות בשריר הלב

צנתורים טיפוליים:
- צנתור טיפולי דחוף לטיפול מציל חיים בהתקף לב (בכל שעות היממה)
- צנתור לטיפול בהיצרויות וחסימות בעורקים הכליליים של הלב
- צנתורים לטיפול חסימות מלאות כרוניות של עורקי הלב (CTO)

צנתורי לב אלקטיביים

צנתורי לב אלקטיביים
ביחידת צנתורי הלב מתבצעים צנתורים אלקטיביים, שאינם דחופים, במטופלים עם תסמונת תעוקתית או מחלות לב אחרות, שהופנו לצנתור על ידי רופאים בקהילה ומחלקות בית החולים.

צנתורי לב דחופים

צנתורי לב דחופים

ביחידה מבוצעים צנתורי לב דחופים בעיקר של חולים עם התקפי לב, המופנים אליה מהמרכז לרפואה דחופה בבית החולים בכל שעות היממה. בכך, מספקת היחידה טיפול מציל חיים לתושבי האזור.

שימוש בטכנולוגיה חדשנית

שימוש בטכנולוגיה חדשנית

במהלך הפעולות השונות צוות היחידה לצנתורי לב נעזר בעבודתו בטכנולוגיות המתקדמות ביותר, הכוללות:
שימוש בתומכנים (סטנטים) משחררי תרופה מהסוגים החדישים והמתקדמים ביותר.

הדמיה תוך עורקית מתקדמת (IVUS/OCT) :
oשימוש במכשירי הדמיה זעירים המוחדרים לעורקי הלב במהלך הצנתור. באמצעותם מתבצעת הדמיה מדויקת של החלל הפנימי של עורקי הלב, הדמיה המאפשרת לקיחת החלטות טיפוליות חשובות באופן מידי.

הערכה פיזיולוגית מתקדמת של זרימת הדם בעורקי הלב (FFR/iFR):
oשימוש בקטטר ייחודיי המאפשר מדידה מדויקת של לחץ הדם ישירות מתוך עורקי הלב. מדידת לחץ דם סימולטנית מלפני ואחרי היצרות שונות בעורקי הלב מאפשרת לרופא המצנתר לזהות ולטפל באופן מדויק בהיצרויות הספציפיות שגורמות להפרעה משמעותית בזרימת הדם ללב.

צוות היחידה

צוות היחידה
בראש היחידה עומד ד"ר גיא שיינמן. צוות היחידה כולל מצנתרים מומחים מהשורה הראשונה, בעלי ניסיון רב בתחום, כולל פרופסור אלי לב, ד"ר איל בן-אסא וד"ר עמנואל הררי, כשלצדם מתמחים ואנשי צוות רפואי המסייעים להם. לרשות הרופאים ומטופליהם עומדים אמצעי הבדיקות המשוכללים ביותר - שירותי סריקה, הדמיה ומיפוי ומכון אקו לב משוכלל. לצד צוות הרופאים, עובדים ביחידה גם אחים ואחיות בעלי ניסיון והכשרה בתחום הצנתורים וצוות עזר מנוסה.

פעולת הצנתור עלולה, מטבע הדברים, להיות מלווה בשאלות רבות, בחששות מפני הממצאים ובאי נוחות. צוות היחידה קשוב ומודע לתחושות אלה, וערוך על מנת לספק למטופלים כל מידע וללוות אותם בתהליך, למען בריאותם ושלוות נפשם.
ד"ר גיא שיינמן - מנהל היחידה

ד"ר גיא שיינמן - מנהל היחידה

ד"ר גיא שיינמן, מנהל יחידת הצנתורים בבית החולים הציבורי אסותא אשדוד, הינו מומחה ברפואה פנימית וקרדיולוגיה ובעל ניסיון של שנים רבות בצנתורים של עורקי הלב. הוא מקדם ומוביל את תחום הצנתורים המורכבים בעורקים חסומים כרונית (CTO).

לדברי ד"ר שיינמן: "חדרי הצנתורים בבית החולים הם החדישים ביותר בנמצא, ויחד עם הצוות הרפואי המקצועי שלנו והגיבוי משאר היחידות בית החולים, אנו עושים את המאמץ המרבי על מנת לספק לתושבי אשדוד והסביבה את המענה המהיר והקריטי לו הם זקוקים מבחינת טיפול ע"י צנתור לבבי".


 מייל להתקשרות: guyse@assuta.co.il

אמה שווץ - אחות אחראית

אמה שווץ - אחות אחראית

אמה שווץ, בוגרת לימודי תואר ראשון בסיעוד, אונברסיטת תל אביב ובעלת תואר שני בסיעוד מנהל, אונברסיטת תל אביב.

שווץ בעלת קורס על בסיסי בטיפול נמרץ משולב ובוגרת קורס הדרכה קלינית. אמה בעלת ניסיון של 10 שנים בתחום הצינתורים