3 קומה

ליצירת קשר ותיאום תור:
מוקד מידע וזימון תורים
03-7644944 או 8480*
כתובת מייל APwmnclinic@assuta.co.il
 

מיקום: מכון בריאות האישה, קומה 3
שעות פעילות:
ימים א, ג, ה
08:00-15:00

פעילות המרפאה

פעילות המרפאה

המרפאה הוקמה מתוך מטרה לאפשר מעקב מקצועי, רגיש, ממוקד ויעיל אחר הריונות הנזקקים לכך. אנו מלווים את ההיריון משלב הייעוץ הטרום הריוני, לאורך ההריון, תכנון הלידה, הלידה והזמן הסמוך ללידה. כל זאת, על מנת לספק את הטיפול הטוב ביותר מחד, ומאידך לאפשר לאישה הנמצאת במעקב הריון בר סיכון, המשך ניהול סדיר של שגרת יומה, כל זאת קרוב לבית.

שירותי המרפאה

שירותי המרפאה

בביה"ח הציבורי אסותא אשדוד פועלת מרפאה ייעודית למעקב הריון עבור נשים שבמהלך הריונן אובחן באם זיהום העשוי להשפיע על העובר.
המרפאה מספקת ייעוץ רב תחומי ע"י רופאים מומחים.
בין היתר, אנו מייעצים לנשים בהריון בנושאים הקשורים למחלת הקורונה:
*מעקב הריון לנשים שהחלימו מקורונה
*סקירת מערכות מורחבת ומעקב אחר גדילת העובר
*ייעוץ לגבי חיסון קורונה בהריון

במרפאה תפגשי צוות רופאים מומחים:
ד"ר טל ברוש, מנהל היחידה למחלות זיהומיות בבית החולים, מרכז הצוות הלאומי בטיפול במגיפות, ויועץ בכיר למשרד הבריאות לגבי הטיפול במגיפת הקורונה
ד"ר אורטל נאמן, מנהלת היחידה לרפואת האם והעובר
ד"ר יעל גנאור פז, מנהלת מרפאות אם ועובר

הייעוץ והמעקב במרפאה כוללים גם בדיקות אולטרסאונד לעובר, ניטור עוברי כשנדרש ובירור נוסף בבית החולים לפי הצורך.

אצלנו מאמינים בייעוץ מקצועי וליווי אישי, מהפגישה במרפאות ועד הלידה – אנחנו פה בשבילך

צוות המרפאה

צוות המרפאה

על מנת לספק למטופלותינו את הטיפול האיכותי ביותר, אנו דוגלים בעבודת צוות רב מערכתית. הדבר משתקף בראש ובראשונה בצוות המגוון והמיוחד המרכיב את המרפאה: צוות אדמיניסטרטיבי, צוותי סיעוד, טכנאי אולטרסאונד, תזונאים, עובדים סוציאליים, רופאים ורופאות. הצוות כולו מסור למשימה שהגדרנו - תוצאת הריון מיטבית עבור האם, היילוד והמשפחה, תוך מתן שירות מקצועי אדיב ורגיש.
רופאי הבית של המרפאה הינם מומחים במיילדות שלהם עניין מיוחד ומומחיות בהריונות ברי-סיכון. מעקב ההיריון נעשה תוך שיתוף פעולה הדוק עם מומחי בית החולים בתחומים השונים ובהם: הרדמה, קרדיולוגית ילדים, גנטיקה, סכרת, יתר לחץ דם וכו'.
להון האנושי צירפנו מרפאה נעימה למראה, ומאוכלסת בציוד חדיש: מכשירי אולטרסאונד מן השורה הראשונה כולל ביצוע אקו לב עובר במקום, חדרי בדיקה נוחים ונעימים, אזור מוניטורים עם כורסאות נוחות, לקיחת דמים במקום ומערכת ניהול תורים יעילה.
המרפאה מהווה נדבך ממערך הנשים והיולדות של בית החולים, ונמצאת בקשר הדוק עם מכון האולטרסאונד, המבצע את בדיקות ההיריון: שקיפות עורפית, סקירות מערכות, דיקורי מי שפיר ועוד. אם עולה צורך בהשגחה צמודה יותר, עומדת לרשותך המחלקה לרפואת האם והעובר בבית החולים, ולקראת הלידה מבוצע תכנון לידה יחד עם צוות חדרי הלידה .

ד"ר אורטל נאמן

ד"ר אורטל נאמן

ד"ר אורטל נאמן מנהלת המחלקה לרפואת האם והעובר

מרפאות אם ועובר

בביה"ח הציבורי אסותא אשדוד פועלות מרפאות אם ועובר לצד מרפאות רב – תחומיות למתן מענה מקצועי ומיטבי לנשים בהריון עם מצבים ייחודיים.

במרפאה אנו עוקבים אחר הריונות שזקוקים לטיפול ולהשגחה מעבר למעקב הריון שגרתי, בשל מגוון סיבות ובהן: מצבי רקע של האם כגון יתר לחץ דם וסכרת, מחלות רקע של האם, סוגיות בהתפתחות העובר כגון עיכוב בגדילה, מומים עובריים או חשד לזיהום עוברי וכן בשל נושאים מילדותיים כגון היסטוריה של לידות מוקדמות, שליה נמוכה והריונות מרובי עוברים.
במרפאה מטופלות נשים המופנות אליה ממחלקות בית החולים השונות, ממרפאות בית החולים ומהקהילה.
אצלנו מאמינים בייעוץ מקצועי וליווי אישי, מהפגישה במרפאות ועד הלידה – אנחנו פה בשבילך.
 
בכל פניה למרפאות האם והעובר:
יש להצטייד בת.ז / רישיון נהיגה
יש להצטייד בהפניה וטופס התחייבות מתאים
יש להצטייד בכל תשובות בדיקות המעבדה שבוצעו.
ש להצטייד בכל המסמכים הרלוונטיים ממעקב ההריון (במידה ובוצעו): כרטיס מעקב הריון, סקירות, בדיקות US נוספות, תבחין ביוכימי שליש ראשון ושליש שני וכל בדיקה אחרת שבוצעה בהריון