0 קומה

ליצירת קשר ותיאום תור:
מוקד מידע וזימון תורים 
8480* או לחצו כאן

 

אודות בדיקת PET-CT

PET-CT הנה בדיקה מתקדמת המשלבת בין שתי טכנולוגיות: PET ו-CT. הבדיקה משמשת על פי רוב לאבחון גידולים סרטניים, אולם יש לה שימושים נוספים. לפני הבדיקה מוזרק לנבדק חומר רדיואקטיבי ייחודי, הנקשר לרקמות שונות בגוף בצורות שונות, לצורך בדיקת ה-PET. בנוסף לכך, מקבל הנבדק חומר ניגוד תוך ורידי לבדיקת ה-CT. לאחר מכן, עובר המטופל בדיקת CT וכן בדיקת PET, הסורקות את רקמות הגוף בטכנולוגיות שונות. תהליך הבדיקה כולו יכול להימשך כארבע שעות ומשך זמן הצילום הוא 15-30 דקות. היא אינה כואבת אך עלולה להיות כרוכה באי נוחות מסוימת.

מערכת ה-PET-CT באסותא אשדוד ע"ש סמסון

מערכת ה-PET-CT באסותא אשדוד ע"ש סמסון
בבית אסותא אשדוד ע"ש סמסון, פועלת מערכת PET-CT חדישה ומתקדמת - INGENUITY TF מבית חברת פיליפס, המאפשרת אבחון מהיר ומדויק למחלת הסרטן, גם בשלב המוקדם של המחלה, תוך הפחתה משמעותית ברמת החשיפה לקרינה של הנבדק והצוות המטפל. המכשיר המתקדם מאפשר איתור מדויק במיוחד של הממצאים ומצויד במערכת ההפעלהiPATIENT , המתאימה את פרוטוקול הסריקה לנתוני הנבדק (גובה, משקל ועוד) להשגת איכות בדיקה מקסימלית בזמן הקצר ביותר.

מתי נהוג לבצע את הבדיקה

מתי נהוג לבצע את הבדיקה
בדיקת ה- PET-CT מבוצעת בעיקר בקרב חולים אונקולוגיים, במטרה להעריך את היקף המחלה. על פי רוב, מטופלים אונקולוגיים עוברים בדיקת PET-CT לראשונה לאחר אבחון המחלה, במטרה להעריך את מידת התפשטותה. לאחר מכן החולים עוברים בדיקות תקופתיות, לצורך הערכה של התגובה לטיפול ולמעקב.
לעתים משתמשים בבדיקה גם לבדיקות מוח - לחולים עם דמנציה או פרקינסון. בנוסף, יתכן שימוש בבדיקה לצורך אבחון במקרים של חום ממקור לא ידוע, תהליכים זיהומיים או מחלות אוטו אימוניות.

צוות מכון ה-PET-CT

צוות מכון ה-PET-CT
בדיקות PET-CT באסותא אשדוד ע"ש סמסון מבוצעות על ידי רופאים וטכנאים בכירים, מנוסים ומסורים. לצדם פועלים רופאים מתמחים, צוותי סיעוד ועזר מנוסים. את מכון ה- PET-CT מנהלת ד"ר ויקטוריה קוליקוב, מומחית ברפואה גרעינית, בעלת ניסיון רב. צוות המכון פועל תוך שיתוף פעולה עם מערכי בית החולים השונים, לרבות מערך הדימות והמערך האונקולוגי, במטרה לספק למטופלי בית החולים מענה מקיף ומלא.
לדברי ד"ר קוליקוב: "אנו גאים להביא לראשונה לתושבי אשדוד והסביבה, בדיקות מתקדמות וחיוניות אלו בעירם. אנו פועלים במקצועיות ובתשומת לב רבה כדי לספק למטופלים אבחון מהיר ומדויק, תוך רגישות וקשב רב, במטרה לקדם את בריאותו של כל מטופל ומטופל. בנוסף, אנו מקדמים מחקר בתחום, על מנת לפתח את הרפואה הגרעינית של המחר."
ד"ר ויקטוריה קוליקוב

ד"ר ויקטוריה קוליקוב

ד"ר ויקטוריה קוליקוב הנה מנהלת מכון ה-PET-CT בבית החולים אסותא אשדוד ע"ש סמסון. ד"ר קוליקוב הנה מומחית לרפואה גרעינית, בעלת נסיון קליני רב. את התמחותה עברה בבי"ח איכילוב, ובהמשך פעלה כרופאה מומחית בבי"ח אסף הרופא, במחלקה ההמטו-אונקולוגית באיכילוב ובבתי חולים נוספים. בנוסף לכך, ד"ר קוליקוב מרצה למתמחים ברפואה גרעינית באוניברסיטת ת"א ומשתתפת בכנסים בארץ ובחו"ל.