2 קומה

כתובת מייל: APpedclinic@assuta.co.il

ליצירת קשר ותיאום תור: מוקד מידע וזימון תורים 03-7644944 או 8480*

מיקום: מרפאת ילדים, קומה 2
 

צוות המרפאה

מרפאת הקרדיולוגיה לילדים מנוהלת ע"י ד"ר ירון רזון, מומחה ברפואת ילדים ובקרדיולוגיית ילדים. לצדו, פועל במרפאה צוות סיעוד ואדמיניסטרציה מסור.

המרפאה למומי לב במבוגר מתבצעת בשיתוף עם ד"ר לובה וסילנקו, מומחית ברפואה פנימית ובקרדיולוגיה, מנהלת המחלקה לאשפוז ביניים לב בבית החולים.

על פעילות המרפאה מספר ד"ר רזון: "אני מאמין במתן שרות אנושי ומקצועי ברמה הגבוהה ביותר, עם חיוך. אנחנו נמצאים כאן כדי לספק לסובלים מתחלואת לב מילדות ולהוריהם מענה ברמה הגבוהה ביותר, טיפול מקיף ואישי".

ד"ר ירון רזון

ד"ר ירון רזון

ד"ר ירון רזון הינו מנהל שירות הקרדיולוגיה לילדים בבית החולים אסותא אשדוד ע"ש סמסון. ד"ר רזון למד רפואה באוניברסיטה העברית, התמחה ברפואת ילדים במרכז לרפואת ילדים שניידר ועבר התמחות-על בקרדיולוגיית ילדים במכון הלב בשניידר. לאחר סיום התמחותו ברפואת ילדים פעל כרופא בכיר ביחידה לטיפול נמרץ ניתוחי לב בשניידר. עם סיום התמחותו בקרדיולוגיה המשיך לפעול כרופא בכיר במכון הלב בשניידר, וכן ביחידה למומי לב מלידה במבוגרים בבלינסון. בנוסף, מכהן ד"ר רזון כמזכיר האיגוד לקרדיולוגיה ילדים בישראל.

פעילות המרפאה

פעילות המרפאה

טיפול בבעיות לבביות בילדים: המרפאה מעניקה מענה לבעיות לבביות בילדים, לרבות מומי לב מולדים לפני ואחרי ניתוח, חשד למום לב מולד, אוושות, עילפון, כאבים בחזה, קושי במאמץ, חשד למחלת לב נרכשת, חשד להפרעות קצב, פלפיטציות (פעימות לב במנוחה) ועוד.

בדיקות אקו לב עובר: כמו כן, במרפאה מתבצעות בדיקות אקו לב עובר לנשים הרות במקרה של חשד למום לב בעובר או מסיבה אחרת שדורשת את ביצוע הבדיקה.

מרפאה למבוגרים עם מומי לב מולדים: במסגרת זו פועלת גם מרפאה למבוגרים עם מומי לב מלידה – שעובדת בשיתוף עם מערך הלב של המבוגרים.

המטופלים המגיעים למרפאה עוברים בדיקת רופא, בדיקת א.ק.ג (אם לא עברו בדיקה כזו) ובדיקות אקו לב (לפי צורך). מטופלים הזקוקים לניתוח ו/או צנתור יופנו למרכז רפואי מתאים.

מעבר לבדיקות המבוצעות במרפאה המטופלים מופנים לעיתים לבדיקות נוספות כמו הולטר, מבחן מאמץ או ניטור ביתי ע"י קרדיוביפר. במרפאה גם אמצעי חדשני למעקב אחרי ילדים עם הפרעות קצב או עם אירועים לא מוסברים החשודים כקרדיאליים - מדובר באק"ג לביש הנראה כגופיית ספורט וניתן ללבוש אותו לתקופות ממושכות.

שירותי המרפאה

שירותי המרפאה

המרפאה מטפלת בבני 0 עד 21 שנים עם הבעיות המוזכרות לעיל – בהפניית רופא ילדים, ובנשים בהריון הזקוקות לאקו לב עובר משבוע 18 והלאה – בהפניית רופא נשים.

המרפאה למומי לב במבוגרים מטפלת במבוגרים מגיל 21 שנים והלאה, שלהם מום לבבי מולד ידוע או שהתגלה לאחרונה – בהפניית קרדיולוג מבוגרים או רופא משפחה.

ניתן לקבוע תורים למרפאה דרך מוקד זימון התורים של אסותא בטלפון: 8480*, או במקרים מיוחדים ודחופים, דרך מזכירות המרפאה ע"י שליחת פקס או מייל.