0 קומה

מנהלת המחלקה: נורית טמסוט
טלפון: 072-3398630
נייד: 053-7678252
דוא"ל: nurittam@assuta.co.il 

ימי ושעות פעילות
ימי א' – ה' 08:00-16:00

שירותים סוציאליים

שירותים סוציאליים

צוות המחלקה בבית החולים האוניברסיטאי אסותא אשדוד מעניק את המענה הפסיכוסוציאלי למאושפזים ולבני משפחותיהם , רגיש לחוויית החולה ומשפחתו ומקדם את תכנית השחרור עם מבט לקהילה.

העובדות הסוציאליות במחלקות ובמכונים מסייעות לחולים ולבני משפחותיהם להתמודד עם משברים הנובעים ממחלה, טראומה, תאונות דרכים/עבודה וההשלכות האשפוז על מערך חייהם.

מודל העבודה מבוסס על הערכה ביו-פסיכו-סוציאלית ועל תפיסה של עבודת צוות רב מקצועי. הצוות נותן מענה בטווח הקצר ובמכונים , בטווח הארוך. קיימת אפשרות לטיפול פרטני, זוגי, משפחתי וקבוצתי. הטיפול מתמקד בהתערבות במשבר , תמיכה וחיזוק המערכות הקיימות בסביבת החולה, פתרון בעיות, תכנון שחרור הכולל רצף טיפול בי"ח-קהילה ועזרה במימוש זכויות.

המחלקה לעבודה סוציאלית מוכנה ומיומנת לתת מענה גם בחירום. העובדות הסוציאליות הן הראשונות שפוגשות את הפצועים ובני משפחותיהם באירועים רבי נפגעים ומהוות חוליה המקשרת בין הצוות הרפואי, החולים ובני המשפחה.

פניות למחלקה לעבודה סוציאלית מגיעות מהחולה ו/או בני משפחתו, ישירות לעובדת הסוציאלית מהצוות הרפואי/סיעודי במחלקות השונות ומהמכונים בבית החולים.

חלק מהשירותים הניתנים ע"י צוות המחלקה:

מינוי אפוטרופוס לגוף לפעולה דחופה .

טיפול בהעברה למוסד לאשפוז ממושך ולשיקום.

פרויקט סיעוד קצר מועד לניצולי השואה לאחר אשפוז.

ליווי החולים המטופלים עקב מחלות כרוניות.

טיפול באוכלוסיות סיכון: נשים סובלות מאלימות, קטינים וקשישים בסיכון

נורית טמסוט – מנהלת המחלקה

נורית טמסוט – מנהלת המחלקה

"המטרה שלנו היא לראות כל הזמן את המטופל, את משפחתו ואת צרכיהם לנגד עינינו. לדאוג שהם עוברים את תקופת האשפוז בבית החולים בצורה הכי טובה שניתן, לספק להם תמיכה ולסייע בתקשורת עם הצוות וגם גורמי הסיוע. בד"כ המפגש עם בית החולים הוא אירוע מאתגר ולא פשוט. אנחנו יודעים שהחוויה יכולה להיות קשה ומפחידה, ונמצאים פה כדי לסייע למצוא את הכלים ואת החוזקות, שיעזרו לכל אחד ואחת להתמודד עם האתגרים הניצבים בפניו בדרך הטובה ביותר".