4 קומה

כתובת מייל: APneuclinic@assuta.co.il

ליצירת קשר ותיאום תור: מוקד מידע וזימון תורים 03-7644944 או 8480*

מיקום: מרפאת נוירולוגיה, קומה 4

בבית החולים אסותא אשדוד ע"ש סמסון פועלת מרפאת אפילפסיה ייעודית, המספקת טיפול לתושבי האזור, בה רופאים מומחים באפילפסיה מעניקים אבחון, טיפול וליווי לחולים, במסגרת רפואה ציבורית, על מנת לשפר את איכות חייהם. כמו כן, מספקת המרפאה ליווי והדרכה לסביבת המטופל, על מנת לסייע לה ללוות אותו בצורה הנכונה והבריאה ביותר.

פעילות המרפאה

פעילות המרפאה
לדברי מנהל המרפאה, ד"ר בוריס שיכמן: "מטרת המרפאה היא לסייע לכל מי שמפונים אלינו עם חשד לאפילפסיה ולספק להם אבחון. בנוסף, אנו מסייעים למטופלים שאובחנו כסובלים מהמחלה להתמודד איתה בצורה הטובה ביותר, באמצעות הטיפולים הקיימים. במחלה זו חשוב גם להכשיר ולתת ידע וכלים לסביבה שמקיפה את המטופל בחיי היום יום, ואנו עוסקים גם בכך."

לדברי ד"ר שיכמן, המרפאה מספקת למטופליה מגוון סוגי טיפול: "הטיפול במחלה מבוסס על תרופות שונות שניתנות למטופלים בהתאם למצבם, כאשר ישנם טיפולים נוספים אפשריים, כמו טיפולים מניעתיים באמצעות טכנולוגיות מתקדמות ואיזון התקפים אפילפטיים בעזרת קוצבים כגון קוצב וגאל (VNS) שעשויים לסייע לחולים למנוע התקפים."

שירותי המרפאה

שירותי המרפאה

המרפאה מספקת מענה למטופלים המופנים אליה מן הקהילה או ממחלקות בית החולים השונות. צוות המרפאה מסייע הן לחולי אפילפסיה מבוגרים והן במקרים של אפילפסיה בקרב ילדים, שמקבלים תמיכה גם ממחלקת הילדים המתקדמת בבית החולים.

צוות המרפאה

צוות המרפאה

מרפאת האפילפסיה בבית החולים אסותא אשדוד ע"ש סמסון, פועלת במסגרת היחידה הנוירולוגית בבית החולים, המספקת מענה נרחב למגוון מצבים ומחלות בתחום הנוירולוגיה. את המרפאה מנהל ד"ר בוריס שיכמן, נוירולוג בכיר בעל התמחות-על באפילפסיה וניסיון רב בטיפול במחלה ובליווי חולים בה. לצדו, פועלים במרפאה רופאים מומחים נוספים, צוות סיעודי מנוסה, צוותי עזר מסורים, במטרה להכשיר את מומחי המחר.

ד"ר בוריס שיכמן

ד"ר בוריס שיכמן

ד"ר בוריס שיכמן, מנהל מרפאת האפילפסיה בבית החולים אסותא אשדוד ע"ש סמסון, התמחה ברפואה במרכז הרפואי תל אביב באיכילוב. בהמשך עבר התמחות על במרפאת האפילפסיה בילינסון וכן השתלם בנושא באוניברסיטה לרפואה במינכן, גרמניה. לאחר מכן שימש כאחראי על של תחום הטיפול הנוירולוגי במצבים דחופים בבילינסון. כמו כן, עוסק ד"ר שיכמן במחקר בתחום הנוירולוגיה.