1 קומה

כתובת מייל: APoptclinic@assuta.co.il

ליצירת קשר ותיאום תור: מוקד מידע וזימון תורים 03-7644944 או 8480*

מיקום:

 מכון עיניים, קומה 1

שעות פעילות:

ימי ג' ו-ה' 09:00-12:00

פעילות המרפאה

פעילות המרפאה

במרפאה מבוצעות בדיקות מקיפות שניתן לבצען ביום אחד (שדה ראיה ממוחשב,OCT של עצב הראיה והמקולה, פכימטריה, ביאומטריה וחישובי עדשות כולל עדשות premium, מיפוי קרנית, צילומי עצב הראיה והרשתית כולל אנגיאוגרפיה, אולטרה-סאונד של העין, לחץ תוך עיני), הערכת מצב ע''י מומחה, טיפולים כולל טיפולי לייזר במקרה הצורך, מעקבים וניתוחים לטיפול בגלאוקומה ובקטרקט.

טיפול בגלאוקומה

טיפול בגלאוקומה
ד"ר נטליה קובליוק, מנהלת המרפאה, מספרת: "גלאוקומה היא מחלת עיניים הפוגעת בעצב הראייה, העלולה לגרום לצמצום בלתי הפיך בשדה הראיה ובמקרים קיצוניים אף לאיבוד הראייה - ועיוורון. לרוב המחלה אינה מלווה בכאב או סימנים מוקדמים אחרים וחולים אינם מודעים לחומרת מצבם. כאשר הם מבחינים בכך, המחלה כבר נמצאת בשלבים מתקדמים. לכן מחלה זו נקראת גם ''הגנב השקט של הראיה' וקיימת חשיבות רבה לאבחון ולטיפול מוקדם בה. מומלץ לעבור בדיקת עיניים תקופתית החל מגיל 40. אם קיימים גורמי סיכון למחלה כגון סיפור משפחתי של גלאוקמה, קרנית דקה, רוחק וקוצר ראיה, נטילת תכשירים המכילים סטרואידים או שידוע על לחץ תוך עיני מוגבר, כדאי להיבדק מדי פעם בכל גיל.

הטיפול במחלה הנו הדרגתי וכרוך תמיד בהורדת לחץ תוך עיני, גם בחולי גלאוקומה עם לחץ תקין, כאשר לכל חולה מחשבים את לחץ המטרה הנכון עבורו. השלב הראשון מתבצע באמצעות טיפול בעזרת טיפות. השלב הבא בחלק מהמקרים הינו טיפול בלייזר. אם טיפול זה אינו מספיק, ניתן לעבור לשלב הניתוחי.
במכון שלנו מתבצעים כל סוגי הניתוחים הקיימים לטיפול בגלאוקומה (ברקית) כולל ניתוחים חדשניים בפולשניות מזערית (MIGS-Minimally Invasive Glaucoma Surgery). אנו מטפלים גם בגלאוקומה של ילדים בשיתוף פעולה עם מכון הילדים.
 
טיפול בקטרקט לדברי ד"ר קובליוק "אחוז מאד גבוה מבני ה-50 ומעלה מפתח קטרקט – מצב שבו עדשת העין הופכת לעכורה, דבר הפוגע בראייה ומוביל לראייה לא ברורה ופחות חדה מאשר בעבר.
 
הטיפול בקטרקט הינו ניתוחי. דרך חתך קטן באורך של כ-2 מילימטרים אנו מוציאים בניתוח את העדשה הטבעית העכורה ומשתילים במקומה עדשה מלאכותית שקופה. זהו הניתוח השכיח ביותר בתחום רפואת העיניים, הוא מבוצע בהרדמה מקומית ונמשך עד כחצי שעה. לאחר הניתוח מתבצע מעקב, ויש צורך להשתמש בטיפות עיניים לפרק זמן מוגבל. ע"פ רוב אין צורך באשפוז לאחר הניתוח.

שירותי המרפאה

שירותי המרפאה
המרפאה מספקת שירותים למבוגרים ולילדים שמופנים אליה מן הקהילה, ממחלקות בית החולים ומהמחלקה לרפואה דחופה (מיון) בבית החולים.

צוות המרפאה

את המרפאה מנהלת ד"ר נטליה קובליוק, מומחית בעלת נסיון רב ברפואת עיניים, בקטרקט ובגלאוקומה במבוגרים ובילדים. לצדה, עובדים במרפאה ובמחלקת עיניים רופאי עיניים מומחים נוספים, רופאים מתמחים, צוות סיעודי, טכנאיות רפואיות וצוות עזר מיומנים. לדברי ד"ר קובליוק: "'כל אדם הוא ייחודי, לא לכולם מתאים אותו טיפול. הגישה הטיפולית שלי מבוססת על התאמה אינדיבידואלית לכל אחד מהמטופלים''.

ד"ר נטליה קובליוק

ד"ר נטליה קובליוק

ד"ר נטליה קובליוק, מנהלת מרפאת הגלאוקומה והקטרקט בבית החולים הציבורי אסותא אשדוד, הנה מומחית ברפואת עיניים, בניתוחי קטרקט וגלאוקומה מתקדמים. בוגרת בית הספר לרפואה (BSMU) Bucovinian State Medical University באוקראינה, התמחתה ברפואת עיניים בביה"ח ברזילי. עברה התמחות-על באוניברסיטת מונטריאול בקנדה, שם רכשה ניסיון רב בניתוחי גלאוקומה מתקדמים כולל ניתוחים חדשניים בפולשניות מזערית. עברה הכשרה בגלאוקומה של ילדים במרכז הרפואי CHU Sainte Justine בקנדה. לאחר חזרתה לארץ ניהלה את תחום הגלאוקומה בבית חולים ברזילי. חברה באיגוד העיניים הישראלי, הקנדי (COS ) ובאיגוד רפואי העיניים האמריקאי לניתוחי קטרקט וניתוחי הסרת משקפיים ( ASCRS). ד''ר קובליוק מאמינה ברפואה מונעת ומקדמת את המודעות לכך בקרב קהל הרחב.