4 קומה

כתובת מייל: APneuclinic@assuta.co.il

ליצירת קשר ותיאום תור: מוקד מידע וזימון תורים 03-7644944 או 8480*

מיקום: מרפאת נוירולוגיה, קומה 4

שעות פעילות:
08:00 - 16:00

פעילות המרפאה

פעילות המרפאה
המרפאה מספקת אבחון, טיפול ומעקב לסובלים מהפרעות תנועה דוגמת רעד ממקור פרקינסוני או אחר, טיקים, דיסטוניה, דיסקינזיות והפרעות בהליכה. כמו כן, מספקת המרפאה מגוון טיפולים להפרעות תנועה, במסגרת אמבולטורית וכן במסגרת אשפוז יום. להלן כמה מן הטיפולים המתבצעים במרפאה:

טיפולים בפרקינסון:

למתמודדים עם פרקינסון מעניקה המרפאה אבחון וטיפול שוטף. בין הטיפולים המתבצעים במרפאה נמנית הזרקה תת עורית של התרופה אפומורפין. במידת האפשר מתבצעת הדרכה המאפשרת למטופלים להזריק תרופה זו לעצמם.
כמו כן, מתבצעת במרפאה הכנה לקראת טיפולים מתקדמים ופולשניים כמו החדרת קוצב מוח או הכנסת PEG עם טיפול בדואודופה – תמיסת תרופות המוחדרת ישירות למעי באמצעות משאבה ניידת וצינורית, המוחדרת גם היא בבית החולים אסותא אשדוד ע"ש סמסון.

טיפולים במסגרת אשפוז יום:

חלק מטיפולים אלו מתבצעים במסגרת אשפוז יום. במסגרת כזו מתבצע גם ניקור מותני לחולים עם הידרוצפלוס (NPH) – הפרעה הכוללת עודף נוזלים במוח. לפני הטיפול עוברים חולים אלו הערכת הליכה, המתבצעת שוב לאחר הניקור המותני על-מנת לבדוק אם שאיבת נוזל מחוט השדרה משפרת את ההליכה. במקרה שהתשובה חיובית, ניתן לשקול ניתוח של הכנסת VP שונט קבוע על ידי רופא נוירוכירורג.

מרפאת הזרקת בוטוליניום:

טיפול על ידי הזרקת בוטולניום טוקסין מסייע למתמודדים עם מגוון הפרעות תנועה כמו סגירה לא רצונית של העיניים (blepharospasm), טורטיקוליס (דיסטוניה צווארית – מנח לא תקין של הצוואר), ספסטיות של הגפיים (שכיחה לאחר אירוע מוחי) ועוד.
פעם בחודש מתבצעים במרפאה טיפולים באמצעות הזרקת בוטוליניום טוקסין. החולים מגיעים בפעם הראשונה לביקור במרפאה שבמסגרתה נבחר עבורם הטיפול המתאים, מורכבת עבורם תכנית טיפול מקיפה ומתבצעות ההזרקות.

שירותי המרפאה

שירותי המרפאה

המרפאה מספקת מענה למטופלים הסובלים ממחלת פרקינסון או הפרעות תנועה אחרות לצורך אבחון וטיפול. מטופלי המרפאה מופנים אליה מן הקהילה, על ידי רופאי משפחה או רופאים נוירולוגים וממחלקות בית החולים השונות.