1 קומה

פרטי התקשרות:
טלפון:
072-3398305
שעות פעילות:
פועל לאורך כל שעות היממה 24/7

פעילות המיון

פעילות המיון

מיון היולדות משויך לחדרי הלידה במסגרת המערך לרפואת נשים ויולדות בבית החולים, ונועד לטפל בנשים בהריון מהשבוע ה-22 ואילך שפונות אליו בכל מקרה בו יש חשד לתחילת לידה או לסיבוך רפואי במהלך ההיריון.

במיון היולדות, שפעיל מסביב לשעון בכל ימות השבוע, נמצא צוות רפואי מנוסה ומקצועי, שתפקידו לבצע בדיקה ראשונית של הפונה ולהעריך את מצבה. בהתאם לתוצאות הבדיקה מחליט הצוות על המשך הטיפול הדרוש – ממעקב בקהילה, המשך מעקב במרפאה לבריאות האם והעובר בבית החולים, אשפוז במחלקה לרפואת האם והעובר או הפנייה לילוד.

במיון היולדות עוברות היולדות בדיקה על ידי מיילדת ורופא לפי הצורך. במתחם, חדרי ניטור עוברי והשגחה וכן אזור המתנה למטופלת ולמלווה. חדרי הבדיקה ואזור ההמתנה תוכננו כדי לספק לנשים ולמלוויהן את הנוחות המרבית.

שירותי המיון

שירותי המיון

מיון היולדות משרת נשים מהשבוע ה-22 להריונן שהגיעו לבית החולים מיוזמתן, בהפניה מהמחלקה לרפואה דחופה (מיון) בבית החולים או מרופאי הקהילה.

מתי מומלץ להגיע למיון יולדות

מתי מומלץ להגיע למיון יולדות

אנו ממליצים לכל אישה הרה, החל מהשבוע ה-22 להריונה, לגשת למיון היולדות אם היא חווה את אחד או יותר מהתסמינים הבאים: צירים סדירים, דימום, ירידת מים או ירידה בתנועות העובר, כאבים חריגים או תחושה שדבר מה בהריון או בהתנהלות העובר אינו כשורה. במקרה של ספק, אנו ממליצים להתייעץ עם הרופאים בקהילה.

צוות מיון יולדות

צוות מיון יולדות

המיון מנוהל על ידי ד"ר עירד בורשטיין וכפוף למנהל חדרי לידה ד"ר יוסי טובבין. את המיון מאיישות מיילדות ותיקות תחת ניהולה של טל בן וילד – מיילדת אחראית חדר לידה.

ד"ר עירד בורשטיין

ד"ר עירד בורשטיין

ד"ר עירד בורשטין, מנהל מיון יולדות, כחלק מאגף חדרי הלידה, מומחה בגינקולוגיה, במילדות ובפריון בבית החולים הציבורי אסותא אשדוד המסונף לפקולטה לרפואה באוניברסיטת בן גוריון. בעבר רופא בכיר באגף חדרי הלידה, חדרי המיון ובהריון בסיכון במרכז הרפואי אסף הרופא (ע"ש יצחק שמיר), שם ביצע וסיים את התמחותו. ד"ר בורשטין הינו רופא מומחה מייעץ ומטפל, בין השאר במרכזי בריאות האשה, הריון בסיכון במכבי שירותי בריאות, מבצע היסטרוסקופיות במרפאת חלל הרחם במכבי שירותי בריאות ובאסותא אשדוד, ובמסגרת מילואים כרופא מומחה במרפאת נשים וקצין בפיקוד העורף.