4 קומה

ליצירת קשר ותיאום תור:
מוקד מידע וזימון תורים
03-7644944 או 8480*

על היחידה

על היחידה

במרכז לבריאות השד בבית החולים אסותא אשדוד ע"ש סמסון פועלת יחידה לשימור פריון, בה מספקים מומחים בתחום הפריון את מלוא הייעוץ והמענה בתחום שימור הפריון. הרופאים פועלים בשיתוף פעולה עם מומחי המרכז לבריאות השד על מנת לתת את הטיפול המהיר והמתאים ביותר לכל אשה.

כיום, מאובחן סרטן השד גם אצל נשים צעירות. רוב הנשים הללו יוכלו להרות לאחר שיחלימו מסרטן, אך עם זאת, הטיפולים האונקולוגיים עלולים לפגוע בתפקוד השחלות והביוץ. כדי לאפשר למטופלות הללו להרות מביציותיהן בעתיד, ניתן לבצע טיפולים לשימור פוריות, אשר מותאמים לכל אשה ואשה באופן אישי. הביציות, העוברים או רקמת השחלה מוקפאים ויכולים להישמר למשך שנים רבות כדי שבעתיד, לאחר שהאשה תחלים, היא תוכל להרות ולהשלים את תכנון המשפחה.

מטופלות המגיעות לשירות נפגשות עם צוות רב-תחומי המבצע את הבדיקות הנדרשות, מציע את מגוון האפשרויות המתאימות בהתאם לסוג הגידול, לגיל, לעבר המיילדותי ולגורמים נוספים - ומלווה את המטופלת לאורך כל הדרך עד להשלמת תהליך שימור הפוריות והמשך הטיפול האונקולוגי.

צוות היחידה

צוות היחידה

השירות מורכב מצוות רב מקצועי של מומחים ובהם פרופסור עוזי בלר, מומחה בכיר ועתיר ניסיון במיילדות ובגינקולוגיה, בעל התמחות-על בגינקולוגיה אונקולוגית ובכירורגיה גינקולוגית שמספר: "כיום מאובחן סרטן שד בצעירות רבות, ובמקרים רבים ניתן לסייע להן בשימור הפריון. אנו עושים ככל יכולתנו כדי לאפשר להן להפוך לאימהות בעתיד. המענה לתחום הפריון ניתן בלי לסכן, לדחות את הטיפול האונקולוגי או להפריע לו, ותוך התחשבות בבריאות הכללית של כל מטופלת."

במסגרת השירות פועל גם ד"ר גיא בר, מומחה בפוריות, במילדות ובגינקולוגיה המתאר את תהליך הטיפול: "ברגע שמותאם לאישה טיפול אונקולוגי, היא מופנית להתייעצות ביחידת הפריון וההפריה החוץ גופית בבית החולים, אנו פוגשים אותה מהר ככל הניתן. לאחר קבלת התמונה המלאה לגבי כל מטופלת, אנו מציגים בפניה את האפשרויות העומדות בפניה ומחליטים יחד על צורת ואופן הטיפול המתאים ביותר."

ד"ר גיא בר

ד"ר גיא בר

ד"ר גיא בר הנו מומחה בכיר בפוריות מיילדות ובגינקולוגיה בבית החולים אסותא אשדוד ע"ש סמסון, למד רפואה בטכניון בחיפה, התמחה בבי"ח "סורוקה" בבאר שבע. בעל נסיון של מעל 12 שנים ביחידת IVF הפרייה חוץ גופית ומשמש גם כמנהל המרכז לרפואה יועצת בשדרות בשירותי בריאות כללית.
פרופ' עוזי בלר

פרופ' עוזי בלר

פרופ' עוזי בלר הנו מומחה בכיר במיילדות ובגינקולוגיה בבית החולים אסותא אשדוד ע"ש סמסון, בעל התמחות-על בגינקולוגיה אונקולוגית ובכירורגיה גינקולוגית. למד רפואה באוניברסיטה העברית, התמחה בבי"ח "הדסה" ועבר התמחות-על בביה״ח האוניברסיטאי של אוניברסיטת ניו-יורק. שימש בעבר כמנהל, המרכז לבריאות האישה בשירותי בריאות כללית וכמנהל אגף נשים ויולדות בבי"ח "שערי צדק". כמו כן, כיהן כנשיא החברה האירופאית לגינקולוגיה אונקולוגית וכעורך ראשי של כתב העת הרפואיThe International Journal of Gynecological Cancer