אלונה רויטמן, האחות האחראית במחלקת הקרדיולוגיה בבית החולים האוניברסיטאי אסותא אשדוד, עובדת כאחות כבר 12 שנים. "זה מקום שמציע מצוינות ותחושת גאווה לצד אפשרויות קידום ופיתוח אישי", היא מספרת על הצטרפותה לבית החולים החדש


"הייתי בתפקידים שאהבתי, אבל חיפשתי אתגרים חדשים. זאת זכות גדולה עבורי להצטרף לבית החולים. לא כל אחד זוכה להקים משהו גדול מאפס. זה אתגר ענקי וזה מה שחיפשתי". כך, בעיניים בורקות, מסבירה אלונה רויטמן, האחות האחראית במחלקת הקרדיולוגיה בבית החולים האוניברסיטאי אסותא אשדוד, את בחירתה להצטרף לבית החולים החדש.

זה רחוק מלהיות התפקיד הראשון של אלונה, שעובדת כאחות כבר 12 שנים: "בצבא יצאתי לקורס חובשות וידעתי שאחרי השחרור אלמד סיעוד. למדתי לתואר ראשון באוניברסיטה העברית, והתחלתי לעבוד בקפלן כבר בתור סטודנטית. תוך כדי העבודה יצאתי לקורסים נוספים ורכשתי ידע והשכלה בתחום. את הידע שלי העברתי הלאה כשניהלתי קורס על-בסיסי בטיפול נמרץ משולב. רוב הבוגרים שהכשרתי עובדים כיום ביחידות טיפול נמרץ", היא מתארת את דרכה המקצועית."זה הולך להיות הבית השני שלי"

על החלטתה להצטרף לבית החולים האוניברסיטאי אסותא אשדוד, השפיעו הצוותים שפגשה בתהליכי המיון: "כל האנשים שהכרתי בפגישות ובראיונות נתנו לי הרגשה שזה הולך להיות משהו אחר, הבית השני שלי. פגשתי אנשים שבאמת אכפת להם ממי אתה וממה אתה", היא מתארת בהתרגשות. לדבריה, גם השאיפה למצוינות מקצועית ושירותית משכה אותה: "התרשמתי מהרמה של אסותא, מסטנדרט האיכות הגבוה ומהקונספט של הצבת המטופל במרכז. זה משהו שאני בהחלט רוצה לראות גם ביחידה שאני הולכת לנהל במערך הקרדיולוגיה".

פתיחת בית חולים ציבורי חדש באשדוד משמחת את אלונה גם באופן אישי, כתושבת העיר: "אני גרה ממש מול בית החולים הציבורי אסותא אשדוד, ובאופן טבעי מאוד שמחה על פתיחתו. עוד כשעליתי לישראל ב-1995 אמרו לי שהנה, פה יקום מתישהו בית חולים, ומאז היו רק דיבורים ותקוות רבות. חיכיתי, ראיתי את הבנייה מול העיניים, ועכשיו זה סוף סוף קורה", היא מתארת התרגשות שמשותפת לרבים מתושבי העיר.

להשפיע, להתבלט, ולשנות מבפנים


אלונה, ששותפה לגיוס אחים ואחיות למחלקת הקרדיולוגיה בבית החולים, מצפה לגבש צוות מגוון: "זה יהיה שילוב בין אנשים שעבדו בעבר בבתי חולים שונים. כל אחד יביא את הייחוד שלו ובעבודת צוות נקים את המערך שלנו". כמו במרכזי אסותא אחרים, גם בצוות של אלונה המטופל יוצב במרכז העשייה: "המטרה שלי היא לתת טיפול ברמה גבוהה, עם אמפתיה רבה כלפי המטופלים והמשפחות, תוך הקשבה לצרכים שלהם. אני מצפה מהצוות שלי גם להמשיך ללמוד, להתפתח ולהתקדם. אני שואפת להביא את סטנדרט אסותא לרפואה הציבורית - בלי חולים במסדרון, עם פרטיות ושירות בגישה אחרת", היא מבהירה.

אלונה ממליצה לאנשי סיעוד מנוסים להצטרף לשורות בית החולים החדש: "אני קוראת לאחים ולאחיות לבוא אלינו ולמצוא מקום שיש בו פתיחות לחשיבה חדשנית. זה מקום חדש ופורה שפתוח לרעיונות, לביטוי וליוזמות, שמאפשר לאנשים שיש להם ניסיון במערכת להשפיע, להתבלט ולשנות מבפנים. זה מקום שמציע מצוינות, תחושת גאווה, כבוד וסביבת עבודה מעולה, לצד אפשרויות קידום ופיתוח אישי".

גיוס הצוותים הסיעודיים לבית החולים הציבורי אסותא אשדוד נמצא בעיצומו. אחים ואחיות – הצטרפו אלינו! להגשת מועמדותכם הקליקו