על השירות

על השירות

השירות ניתן לחולות שעוברות את הניתוח בבית החולים – בזמן ההתאוששות במחלקת האשפוז. הפיזיותרפיסטים במחלקות נפגשים עם המנותחות לאחר הניתוחים באופן מוסדר וקבוע בהתאם לפרוטוקולי טיפול מוכרים, וכן לצורכיהן הפרטניים של המטופלות השונות. במסגרת המפגשים מנחים הפיזיותרפיסטים את המטופלות כיצד להתנהל לאחר הניתוח במטרה להתאושש ולקדם את ההחלמה. הפיזיותרפיסטים מדריכים אותן כיצד לבצע פעולות שונות, מדגימים תרגילים שונים, מדריכים ממה יש להימנע ומייעצים כיצד להתנועע בתקופה המידית לאחר הניתוח.

את שירות הפיזיותרפיה במרכז לבריאות השד מנהלת מיכל בר-אילן, האחראית על תחום הפיזיותרפיה בבית החולים. לצדה, פועל צוות פיזיותרפיסטים מנוסים ומסורים, הפועל תוך שיתוף פעולה מלא עם הרופאים השונים במרכז

לדברי בר-אילן "הצוות שלנו נמצא באופן שוטף בבית החולים. לאחר שמטופלת עוברת ניתוח שד, אנחנו מגיעים במועד המתאים למחלקה – ומדריכים אותה באשר לתרגילים שיכולים לסייע לה להתחזק ולהתאושש. כל מטופלת מקבלת הדרכה וייעוץ בהתאם למצבה. כאשר ישנם כמה כללים שמקובלים - כמו למשל הגבלה בתנועות היד, הימנעות מהרמת משקלים כבדים ושמירה על הצלקת הניתוחית. כמו כן אנו מייעצים למטופלות באשר להמשך ההתאוששות, באמצעות טיפולים בקהילה, להם היא עשויה להזדקק בהמשך."

מיכל בר אילן

מיכל בר אילן

מיכל בר אילן מנהלת שירות הפיזיותרפיה באסותא אשדוד.
בעלת תואר ראשון בפיזיותרפיה באוניברסיטת בן גוריון בנגב ובוגרת תואר שני בניהול מערכות בריאות בבר אילן. עובדת מעל ל-10 שנים בתחום ומתמחה בילדים ובשיקום.
לדברי בר אילן: "שמתי לעצמי למטרה לתת שירות מקצועי ואדיב, לספק למטופלים את כל סוגי הפיזיותרפיה, להיות מקצועיים ועם זאת חדשניים ולתרום למחקר בתחום. פעלתי על מנת להקים צוות מלוכד ואחראי שיודע להגדיל ראש".