הבדיקות המבוצעות במכון

הבדיקות המבוצעות במכון

במכון לפתולוגיה מתבצעות מגוון בדיקות אבחנתיות:

  • בדיקות תאים ורקמות המתקבלים ממטופלות בביופסיה כמו ממוטום או טרוקאט.
  • בדיקות ציטולוגיות (משטחים וניקורי מחט עדינה).
  • בדיקת תכשירים המתקבלים בניתוח.
  • ביצוע חתך קפוא, לפי בקשת הכירורגים, שמאפשר תשובה מהירה תוך כדי ניתוח, ובעצם משפיע על מהלך והמשך בניתוח. תהליך זה נעשה בעיקר לבדיקה של קשר לימפה זקיף.
  • לשם קביעת אבחנה, הרופאים הפתולוגים נעזרים בשיטות נוספות כמו צביעות היסטוכימיות ואימונוהיסטוכימיות לזיהוי ביטוי חלבונים שונים (למשל בדיקות לרצפטורים לאסטרוגן ולפרוגסטרון) ובשיטות מולקולריות לזיהוי מוטציות ושינויים אחרים ברמה הגנטית, דבר שיכול לסייע בהתאמת הטיפול הספציפי למטופלת.

צוות המכון

צוות המכון

צוות המכון כולל רופאים מומחים, מתמחים ועובדי מעבדה.

ד"ר ענת אלברכט-שך –

מנהלת המכון. מומחית בכירה באנטומיה פתולוגית וברפואת עיניים. בעלת ניסיון רב בפתולוגיה של השד, אותו רכשה בבית החולים אסף הרופא.

ד"ר מיה פולק-לאונוב –

 מנהלת יחידה. מומחית בכירה באנטומיה פתולוגית. גם היא בעלת ניסיון רב בפתולוגיה של השד מבית החולים אסף הרופא.

ד"ר אינה סינואני –

מנהלת המעבדות במכון לפתולוגיה. ד"ר סינואני אחראית על צוות עובדי מעבדה, הפועלים במעבדות השונות של המכון וכן אחראית האיכות של מעבדות המכון.

לדברי ד"ר אלברכט-שך: "אנו פועלים במסירות, ביסודיות, במקצועיות ובתשומת לב רבה כדי לתת לכל מטופלת את האבחון המדויק שיאפשר את הטיפול המתאים לה ביותר.

ד"ר ענת אלברכט-שך

ד"ר ענת אלברכט-שך

ד"ר ענת אלברכט-שך מנהלת המכון לפתולוגיה בבית החולים אסותא אשדוד ע"ש סמסון, הנה מומחית בכירה באנטומיה פתולוגית וברפואת עיניים. בעלת ניסיון רב בפתולוגיה של השד, אותו רכשה בבית החולים אסף הרופא. לדבריה: "אנו מודעים לצורך ולרצון של המטופלים לקבל תשובות מהירות לביופסיות שבוצעו. לכן, כאן במכון לפתולוגיה אנו פועלים במסירות, ביסודיות, במקצועיות ובתשומת לב רבה."