4 קומה

ליצירת קשר ותיאום תור:
מוקד מידע וזימון תורים
03-7644944 או 8480*

פקס:
0723398930

שעות פעילות

08:00 - 14:00

פעילות המרפאה

פעילות המרפאה

מרפאת הכאב מסייעת לסובלים מכאב כרוני להתמודד עם הכאב במטרה לשפר את איכות החיים. דבר זה נעשה באמצעות בניית תכנית טיפול כוללת ומקיפה, שמותאמת לכל מטופל ומטופל באופן אישי, בהתאם למצבו. הטיפול המשולב עשוי לכלול טיפולים בעזרת הזרקות, מתן תרופות ועבודה מתואמת מול רפואת הקהילה בתחומים כגון פיזיותרפיה, הידרותרפיה, דיקור סיני ושיאצו - לצד טיפולים פסיכולוגיים.

היות שהמרפאה פועלת במסגרת בית החולים, עיקר עבודת המרפאה היא לספק טיפולים פולשניים תחת אמצעי הדמייה (אולטראסאונד, שיקוף) אותם לא ניתן לספק במסגרת הקהילה.

שירותי המרפאה

שירותי המרפאה
המרפאה מספקת שירותים למטופלים המופנים לבדיקה מטעם קופות החולים וממחלקות בית החולים - ושמה לעצמה למטרה לעבוד בצמידות לרפואה בקהילה, על מנת לאפשר לחולים הכרוניים להתמיד בטיפול ולשפר את תפקודם השוטף.
 

פסיכולוגיה רפואית במרפאת כאב

פסיכולוגיה רפואית הנו תחום מומחיות בפסיכולוגיה שעוסק בליווי ובהעצמת חולים, בני משפחותיהם וצוותים רפואיים וסיעודיים. יש התייחסות רבה לקשר בין הגוף לנפש עם מיקוד במניעת תחלואה ושיפור איכות החיים, התמודדות עם מצבים רפואיים (כרוניים או אקוטיים) והשבה למסלול חיים התפתחותי תקין. הפסיכולוג הרפואי במרפאת כאב מומחה באבחון, ייעוץ וטיפול פסיכולוגי מותאם לאנשים שמתמודדים עם סטרס, מחלות אקוטיות/כרוניות/סופניות, כאב, סימפטומים גופניים שאין להם הסבר רפואי ושינויים במצב רוח ובעוררות הנלווים להם. מטופלים רבים שסובלים מכאב כרוני מדווחים על הפרעות שינה, מצב רוח ירוד, ירידה בתפקודי תעסוקה, פגיעה בעיסוקי פנאי וחברה, שינויים במשפחה ודימוי עצמי ירוד. ברור כי ההתמודדות הנפשית עם כאב היא קשה ומאתגרת לאור המוגבלות התפקודית והסבל שנוצר: מופיעות תחושות חרדה, רתיעה, לחץ, חוסר שקט, חוסר אונים, דיכאון ועוד. לכן, בטיפול הפסיכולוגי מתמקדים בשיפור איכות החיים, התמודדות עם בעיות הסתגלות ושחיקת הנפש.
ההפניות לייעוץ פסיכולוג הן דרך הצוות הרפואי במרפאה, ומיועד לקהל המטופלים של המרפאה.

שירותי רפואה משלימה

שירותי רפואה משלימה

אנשים רבים המתמודדים עם כאב כרוני מבקשים להסתייע, לצד הרפואה המערבית, גם בשיטות רפואה משלימה. במרפאת הכאב בבית החולים אסותא אשדוד ע"ש סמסון פועל שירות לרפואה משלימה, המאפשר למטופלים לעבור טיפולי דיקור סיני במסגרת הטיפול במרפאה, ולשלבו בשגרת הטיפולים בבית החולים. זאת, במטרה לספק למטופלינו את מלוא הכלים לשיפור איכות חייהם, תחת קורת גג אחת.
טיפולי דיקור סיני נועדו לסייע בשיכוך כאבים ובהפחתת תהליכים דלקתיים, כדי להוריד את עוצמת הכאב, לשפר את איכות חיי המטופלים ולסייע להם לקיים שגרת חיים פעילה ככל האפשר.

 

קרא עוד

צוות המרכז

צוות המרכז

את המרכז מנהלת ד"ר קארין אריש, רופאה מומחית בעלת ניסיון של שנים רבות בטיפול בכאב, וידע רפואי מתקדם בתחום.

ד"ר קארין אריש

ד"ר קארין אריש

"הגישה הנכונה לטיפול בכאב היא רב תחומית", אומרת ד"ר אריש, "אנחנו שואפים לתת מענה מקיף – הן בתחום הפיזי והן בתחום הנפשי. לכל מטופל אנו מגבשים תפריט טיפול משלו, בהתאם לאבחנה ולמצבו האישי, תוך שילוב הכלים השונים שעומדים לרשותנו – זריקות, תרופות, שיקום פיזי, רפואה משלימה ותמיכה נפשית. כל מטופל עובר ראיון מקיף ובדיקה מקיפה, לאחריהם נבנית לו תכנית טיפול, בתיאום עם הרפואה בקהילה, ששיתוף פעולה עמה חשוב מאוד עבורנו. לשמחתי קיימת כיום מודעות רבה לחשיבות הטיפול בכאב, ולכך שהוא יכול לסייע רבות לחולים ולעתים גם למנוע ניתוחים".