-1 קומה

שעות פעילות המכון:

8:00-16:00 בימים א'-ה'

מוקד מידע וזימון תורים
03-7644944 או 8480*

המחלקה

המחלקה

במחלקת הכירורגיה בבית החולים אסותא אשדוד ע"ש סמסון מבוצעים ניתוחים בתחום הכירורגיה האונקולוגית, ע"י מומחים מנוסים, שלרשותם עומדת הטכנולוגיה המתקדמת ביותר בתחום. המומחים עושים שימוש בשיטות ניתוח מתקדמות ומשתפים ביניהם פעולה, על מנת לספק לכל חולה טיפול מותאם אישית לצרכיו, להגדיל ככל האפשר את סיכוי ההחלמה שלו ולהאריך את תוחלת חייו.


הטיפול במאושפזים הניתוחים מתבצעים ברגישות מלאה, כאשר הצוות מקפיד להסביר למטופלים ולבני משפחותיהם את האפשרויות העומדות בפניהם ואת שלבי הטיפול השונים, ומלווה את המטופלים צעד צעד, למען בריאותם.

הניתוחים המבוצעים

הניתוחים המבוצעים

כירורגיה אונקולוגית היא תחום רפואי שעוסק בטיפול ניתוחי למחלת הסרטן. במסגרת כירורגיה כללית, הגידולים המטופלים הם גידולי עור, גידולים בשד, גידולים של חלל הצפק, גידולים של מערכת העיכול ושל הבלוטות הצמודות אליה כגון לבלב, אדרנל וכבד.


הניתוחים הנפוצים המתקיימים במסגרת זו הם: כריתה רחבה של גידולי עור, ביופסיה של בלוטות לימפה, דיסקציה של בלוטות לימפה במפשעה, דיסקציה של בלוטות לימפה בבית השחי, כריתת קיבה, כריתת מעי דק, כריתת לבלב חלקית, כריתת אדרנל, כריתת גידולים תוך צפקיים. כמו כן מבוצעים ניתוחים לכריתת גידולים בשד, במסגרת המכון לבריאות השד.


הניתוחים נעשים בגישה פתוחה או בגישה לפרוסקופית, כלומר זעיר-פולשנית, בהתאם לסוג הגידול, למיקומו ולדרגת התפשטות המחלה. לעיתים משולב טיפול משלים עוד במהלך הניתוח כגון קרינה תוך ניתוחית או מתן תרופות כימותרפיות עם סיום הניתוח.

מטופלי כירורגיה אונקולוגית

מטופלי כירורגיה אונקולוגית

לניתוחי כירורגיה אונקולוגית בבית החולים מופנים מטופלים שהגיעו למרפאות בית החולים, וכן מטופלים שאובחנו בקהילה, או נקלטו במחלקות בית החולים השונות, לרבות המכון האונקולוגי והמחלקה לרפואה דחופה – מלר"ד.

צוות הכירורגיה האונקולוגית

צוות הכירורגיה האונקולוגית

הניתוחים מבוצעים על ידי רופאים מומחים בכירורגיה כללית בעלי ניסיון רב בתחום האונקולוגיה, תחת ניהולו של ד"ר יעקב רחמוט, מנהל תחום הכירורגיה האונקולוגית בבית החולים. במידת הצורך משתתפים בניתוחים גם מומחים ממחלקות אחרות כגון אורולוגים, גינקולוגים או פלסטיקאים. לצד הרופאים המומחים פועלים רופאים מתמחים, צוותי סיעוד ועזר מנוסים. הטיפולים מתבצעים במידת הצורך, תוך שיתוף פעולה עם המכון האונקולוגי בבית החולים ועם מחלקותיו השונות, לרבות מחלקת הדימות.


ד"ר יעקב רחמוט מספר: "מטופלים רבים נרתעים רק למשמע המילה 'סרטן' ומעדיפים להתעלם מן הסימנים המוקדמים של המחלה. דבר זה מביא פעמים רבות לגילוי מאוחר ולעלייה במורכבות הטיפול. טיפול מוצלח מתחיל במודעות לסימנים המוקדמים ובבדיקות לגילוי מוקדם. בשנים האחרונות חלה התקדמות רבה בהבנת המנגנונים שגורמים להתפתחות סרטן. הטיפול הרפואי והכירורגי במחלה מתפתח כל הזמן ולכן חשוב להיות מטופל במוסד המעודכן בחידושים האחרונים בתחום. אבחנה מהירה וטיפול במסגרת צוות רב תחומי הכולל רדיולוגים, מנתחים מתחומים שונים ואונקולוגים, מגדילים את סיכויי הצלחת הטיפול בסרטן. ניתוח הוא רק אחד מן הכלים לטיפול במחלה, ואנו מתכננים עבור כל מטופל את מכלול הטיפולים המתאים בהתאם למצבו הכללי ולמצב מחלתו."

ד"ר יעקב רחמוט

ד"ר יעקב רחמוט

ד"ר יעקב רחמוט הנו מנהל תחום הכירורגיה האונקולוגית במחלקת הכירורגיה בבית החולים אסותא אשדוד ע"ש סמסון. ד"ר רחמוט הנו מומחה בכירורגיה כללית, אשר למד רפואה באוניברסיטה העברית בירושלים והתמחה בכירורגיה כללית בבית חולים הדסה. לדבריו: "אבחנה מהירה וטיפול במסגרת צוות רב תחומי הכולל רדיולוגים, מנתחים מתחומים שונים ואונקולוגים, מגדילים את סיכויי הצלחת הטיפול בסרטן. ניתוח הוא רק אחד מן הכלים לטיפול במחלה, ואנו מתכננים עבור כל מטופל את מכלול הטיפולים המתאים בהתאם למצבו הכללי ולמצב מחלתו".