4 קומה

ליצירת קשר ותיאום תור:
מוקד מידע וזימון תורים

03-7644944 או 8480*

 
טלפון במחלקה: 072-3398416


 

 

לתיאום כל הבדיקות והטיפולים פנו ישירות למתאמת הבריאות שלנו 
ויקטוריה אלבז:  0535461165 | 0723398498 | viktoriyae@assuta.co.il

 

המחלקה

המחלקה

במחלקת הכירורגיה בבית החולים אסותא אשדוד ע"ש סמסון מבוצעים ניתוחים בתחום הכירורגיה האונקולוגית, ע"י מומחים מנוסים, שלרשותם עומדת הטכנולוגיה המתקדמת ביותר בתחום. המומחים עושים שימוש בשיטות ניתוח מתקדמות ומשתפים ביניהם פעולה, על מנת לספק לכל חולה טיפול מותאם אישית לצרכיו, להגדיל ככל האפשר את סיכוי ההחלמה שלו ולהאריך את תוחלת חייו.

 
הטיפול במאושפזים מתבצע ברגישות מלאה, כאשר הצוות מקפיד להסביר למטופלים ולבני משפחותיהם את האפשרויות העומדות בפניהם ואת שלבי הטיפול השונים, ומלווה את המטופלים צעד צעד, למען בריאותם.

הניתוחים המבוצעים

הניתוחים המבוצעים

כירורגיה אונקולוגית היא תחום רפואי שעוסק בטיפול ניתוחי למחלת הסרטן. במסגרת כירורגיה כללית, הגידולים המטופלים הם גידולי עור, גידולים בשד, גידולים של חלל הצפק, גידולים של מערכת העיכול ושל הבלוטות הצמודות אליה כגון לבלב, אדרנל וכבד.

הניתוחים הנפוצים המתקיימים במסגרת זו הם: כריתה של מעי גס או רקטום, כריתת קיבה חלקית או מלאה, כריתת וושט חלקית, כריתת מעי דק, כריתת לבלב חלקית או מלאה, כריתת כבד חלקית, כריתת אדרנל, כריתת גידולים תוך צפקיים, כריתה רחבה של גידולי עור, ביופסיה של בלוטות לימפה, דיסקציה של בלוטות לימפה במפשעה ודיסקציה של בלוטות לימפה בבית השחי. כמו כן מבוצעים ניתוחים לכריתת גידולים בשד, במסגרת המכון לבריאות השד.

הניתוחים נעשים בגישה פתוחה או בגישה לפרוסקופית, כלומר זעיר-פולשנית, בהתאם לסוג הגידול, למיקומו ולדרגת התפשטות המחלה. לעיתים משולב טיפול משלים עוד במהלך הניתוח כגון קרינה תוך ניתוחית או מתן תרופות כימותרפיות עם סיום הניתוח.

מטופלי כירורגיה אונקולוגית

מטופלי כירורגיה אונקולוגית

בבית החולים הציבורי אסותא אשדוד מבוצע לכל מטופל עם אבחנה של גידול ממאיר דיון רב מקצועי בנוכחות אנשי רפואה בתחומים שונים: כירורגיה, אונקולוגיה, רדיותרפיה (קרינה), גסטרו, הדמיה ופתולוגיה.

בסיום הדיון נתפרת תוכנית טיפולית ניתוחית ספציפית עבור המטופל וכן משולב טיפול כימותרפי או טיפול בקרינה לפני או אחרי הניתוח, בהתאם לפורטוקולים טיפוליים המתקדמים והמעודכנים ביותר.

בשלב הבירור לקראת טיפול ניתוחי ישנו צורך בבדיקות רבות המעמיסות על המטופל בתקופה מאתגרת זו, לשם כך הוקם מערך תומך המסוגל להקל על התיאומים השונים.

לתיאום כל הבדיקות והטיפולים פנו ישירות למתאמת הבריאות שלנו - ויקטוריה אלבז:  0535461165 | 0723398498 | viktoriyae@assuta.co.il

צוות הכירורגיה האונקולוגית

צוות הכירורגיה האונקולוגית

הניתוחים מבוצעים על ידי רופאים מומחים בכירורגיה כללית בעלי ניסיון רב בתחום האונקולוגיה.במידת הצורך משתתפים בניתוחים גם מומחים ממחלקות אחרות כגון אורולוגים, גינקולוגים או פלסטיקאים. לצד הרופאים המומחים פועלים רופאים מתמחים, צוותי סיעוד ועזר מנוסים. הטיפולים מתבצעים במידת הצורך, תוך שיתוף פעולה עם המכון האונקולוגי בבית החולים ועם מחלקותיו השונות, לרבות מחלקת הדימות.

ד"ר יעקב רחמוט מספר: "מטופלים רבים נרתעים רק למשמע המילה 'סרטן' ומעדיפים להתעלם מן הסימנים המוקדמים של המחלה. דבר זה מביא פעמים רבות לגילוי מאוחר ולעלייה במורכבות הטיפול. טיפול מוצלח מתחיל במודעות לסימנים המוקדמים ובבדיקות לגילוי מוקדם. בשנים האחרונות חלה התקדמות רבה בהבנת המנגנונים שגורמים להתפתחות סרטן. הטיפול הרפואי והכירורגי במחלה מתפתח כל הזמן ולכן חשוב להיות מטופל במוסד המעודכן בחידושים האחרונים בתחום. אבחנה מהירה וטיפול במסגרת צוות רב תחומי הכולל רדיולוגים, מנתחים מתחומים שונים ואונקולוגים, מגדילים את סיכויי הצלחת הטיפול בסרטן. ניתוח הוא רק אחד מן הכלים לטיפול במחלה, ואנו מתכננים עבור כל מטופל את מכלול הטיפולים המתאים בהתאם למצבו הכללי ולמצב מחלתו."

ד"ר עידן כרמלי

ד"ר עידן כרמלי

ד"ר עידן כרמלי- סגן מנהל המחלקה לכירורגיה כללית באסותא אשדוד ע"ש סמסון, ומרצה בפקולטה למדעי הבריאות באוניברסיטת בן גוריון שבנגב. דר' כרמלי אחראי תחום ניתוחי מערכת העיכול העליונה ובריאטריה (טיפול ניתוחי בהשמנת יתר) . מומחה בטיפול הניתוחי בגישה זעיר פולשנית במחלות שפירות וממאירות של הקיבה והוושט, לרבות כריתת קיבה או וושט לטיפול במחלת הסרטן.


ד"ר כרמלי הנו בוגר ביה"ס לרפואה של הטכניון והתמחה בכירורגיה כללית במרכז הרפואי רבין. מסלול הכשרתו כלל השתלמות עמיתים בניתוחי קיבה במרכז הלאומי לסרטן בדרום קוריאה (National Cancer Center, Goyang, The Republic of South Korea, 2019) והשתלמות כרופא בכיר (Senior Clinical Fellow) בתחום ניתוחי מערכת העיכול העליונה בגישה זעיר פולשנית מלאה באנגליה. תחום זה כולל ניתוחי בריאטריה, ניתוחים אונקולוגיים לוושט וקיבה וכן טיפול ניתוחי במחלות שפירות כגון רפלוקס ובקע סרעפתי.

ד"ר יעקב רחמוט

ד"ר יעקב רחמוט

ד"ר יעקב רחמוט הנו מנהל תחום הכירורגיה האונקולוגית במחלקת הכירורגיה בבית החולים אסותא אשדוד ע"ש סמסון. ד"ר רחמוט הנו מומחה בכירורגיה כללית, אשר למד רפואה באוניברסיטה העברית בירושלים והתמחה בכירורגיה כללית בבית חולים הדסה. לדבריו: "אבחנה מהירה וטיפול במסגרת צוות רב תחומי הכולל רדיולוגים, מנתחים מתחומים שונים ואונקולוגים, מגדילים את סיכויי הצלחת הטיפול בסרטן. ניתוח הוא רק אחד מן הכלים לטיפול במחלה, ואנו מתכננים עבור כל מטופל את מכלול הטיפולים המתאים בהתאם למצבו הכללי ולמצב מחלתו".

ד"ר יפעת יוסף לישצ'ינסקי, מנהלת תחום

ד"ר יפעת יוסף לישצ'ינסקי, מנהלת תחום

ד"ר יפעת יוסף לישצ'ינסקי הנה מנהלת תחום הכירורגיה של המעי הגס והרקטום ומחלות פי הטבעת במחלקה הכירורגית בבית החולים אסותא אשדוד ע"ש סמסון. ד"ר יוסף הנה מומחית בכירורגיה כללית, בעברה עבדה בבי"ח בלינסון והתמחתה בתחום עיסוקה בבית החולים ST MARKS בלונדון. ד"ר יוסף שואפת לקדם שימוש בטכנולוגיות רפואיות מתקדמות ומקפידה להעניק למטופליה ליווי אישי. לדבריה: "הקשר עם המטופלים חשוב לי מאד ואני שואפת ללוות אותם לאורך כל הדרך כדי לאפשר להם להתמודד על הצד הטוב ביותר עם האתגר הרפואי הניצב בפניהם."