4 קומה

לבירורים ומידע
דלפק אחיות : 072-3398802
מנהלת אדמיניסטרטיבית מחלקת אא"ג/ניתוחי ראש צוואר (רינה): 072-3398603 
פקס’ מזכירות: 072-3398918
מייל: rinaz@assuta.co.il 

שעות הביקור 21:00 – 08:00
שעות הביקור במחלקה גמישות . יחד עם זאת, חשוב לנו לשמור על מנוחתם של המטופלים הנדרשת להחלמתם ועל כן נמליץ
שלא לבקר בשעות הצהריים בין השעות 16:00 – 13:00 .

מחלקת אא"ג/ניתוחי ראש צוואר

ברוכים הבאים למחלקת אף אוזן גרון ניתוחי ראש צוואר (אא"ג) בבית החולים הציבורי אסותא אשדוד.

כמה מתפקודינו ומחושינו הבסיסיים ביותר – מתקיימים בזכות מערכות האף, האוזן והגרון שבגופנו. פעולות כמו אכילה, דיבור, נשימה, שמיעה והרחה – כולן מתבצעות בעזרת איברים אלו, שפגיעה בהם עלולה להשפיע באופן משמעותי על יכולת התפקוד, ובמקרים מסוימים אף לסכן חיים. מחלקת אף אוזן גרון ניתוחי ראש צוואר בבית החולים הציבורי אסותא אשדוד מספקת מענה למטופלי בית החולים הסובלים מבעיות באחת מן המערכות הללו. במחלקה עובדים רופאים וצוותי סיעוד בכירים ומנוסים, לצד מתמחים וצוותי עזר, העומדים לרשות המטופלים במטרה לסייע להם ולהביא לשיפור באיכות חייהם, ברמת תפקודם ולתרום לבריאותם. כמו כן, מכשירה המחלקה מתמחים כדי להכשיר דור חדש של מומחי אא"ג מנתחי ראש צוואר, ועוסקת במחקר, על מנת לקדם תחום זה של הרפואה.

פעילות המחלקה

פעילות המחלקה

המחלקה מספקת את כל שירותי הרפואה בתחומי אף אוזן גרון ומטפלת בחולים עם מגוון רחב של בעיות: שמיעה, סחרחורת, בעיות בשיווי המשקל, גידולים בחלל הפה, הלוע והצוואר, גידולים של בלוטת התריס ומיתרי הקול, הפרעות בשינה, זיהומי א.א.ג, בעיות נשימה, מחלות א.א.ג בקרב ילדים ועוד. במסגרת המחלקה פועל מיון 24/7, שבו מטופלים חולים שסובלים מבעיות דחופות כגון זיהומים, טראומה, בעיות נשימה חריפות וניתוחים דחופים. במקביל למחלקה פועל מכון שמיעה, שפה ודיבור.

שירותי המחלקה

שירותי המחלקה
המחלקה מספקת שירותים למטופלים המופנים לבדיקה מטעם כל קופות-החולים בהתאם להסכמים מול הקופות, לחולים שמופנים מהמרכז לרפואה דחופה, לחולים שזקוקים למעקב קבוע ולמאושפזי בית החולים.
 

צוות המחלקה:

את המחלקה מנהלת ד"ר שרון אבנת תמיר, ולצידה רופאים מומחים במגוון התמחויות: ד"ר טל מרום סגן מנהל המחלקה ומומחה במחלות אא"ג בילדים, ד"ר עופר גליק מומחה במחלות אף וסינוסים, ד"ר נעמי רבינוביץ מומחית בגידולי ראש וצוואר וכן ד"ר יהודה שוורץ מומחה במחלות אא"ג בילדים, בבעיות של בלוטות הרוק וריור יתר. לצד אלה עובדים 6 מתמחים, צוותי סיעוד מנוסה ואנשי צוות סיוע אשר מטפלים בגישה כוללנית ורואים את כל המורכבות של המחלה, השהייה בבית החולים והניתוח שהתבצע . לדברי תמיר: "המחלקה נסובה על שלושה צירים: הציר הראשון, המטופל, שנמצא במרכז העשייה. המטופל יזכה לאנושיות ולמקצועיות, עם ליווי אישי לאורך כל הדרך. הציר השני הוא המתמחה. אנו שואפים להיות דמויות לחיקוי לרופאים הצעירים ולהכשיר את דור העתיד של המומחים המובילים בתחום אא"ג ניתוחי ראש צוואר. הציר השלישי הוא המחקר – המחלקה הינה מחלקה אוניברסיטאית חוקרת, דבר שמשפר את מקצועיות הרופאים ואת הרפואה הניתנת למטופל."
ד"ר שרון אבנת תמיר מנהלת מחלקת אא"ג/ניתוחי ראש צוואר בביה"ח האוניברסיטאי ע"ש סמסון אסותא אשדוד.

ד"ר שרון אבנת תמיר מנהלת מחלקת אא"ג/ניתוחי ראש צוואר בביה"ח האוניברסיטאי ע"ש סמסון אסותא אשדוד.

מומחית בניתוחי אוזניים ובסיס גולגולת, בילדים ובמבוגרים.
מונתה כמרצה בכירה באוניברסיטת בן גוריון עקב הישגיה האקדמיים.
מרצה מבוקשת באונ' בן גוריון ובכנסים בארץ ובעולם בתחום האא"ג/ניתוחי ראש צוואר.
נבחרה כנציגת ישראל בבחינות האירופיות להכרה להתמחות באא"ג/ניתוחי ראש צוואר.

ילנה שובין, אחות אחראית מחלקת אא"ג/ניתוחי ראש צוואר

ילנה שובין, אחות אחראית מחלקת אא"ג/ניתוחי ראש צוואר

בעלת ותק מקצועי של מעל 30 שנה בתחומי סיעוד שונים: אורתופדיה, פה ולסת ובקהילה. "בעבודה במחלקה נשאף להיות המובילים בתחום בארץ, נעמיד את המטופל ומשפחתו במרכז המלאכה. נפעל ללא לאות לקידום איכות, מקצוענות ומצוינות הצוות, השירות והטיפול".