4 קומה

לבירורים ומידע
דלפק אחיות : 072-3398802
מנהלת אדמיניסטרטיבית מחלקת אא"ג/ניתוחי ראש צוואר (רינה): 072-3398603 
פקס’ מזכירות: 072-3398918
מייל: rinaz@assuta.co.il 

שעות הביקור 21:00 – 08:00
שעות הביקור במחלקה גמישות . יחד עם זאת, חשוב לנו לשמור על מנוחתם של המטופלים הנדרשת להחלמתם ועל כן נמליץ
שלא לבקר בשעות הצהריים בין השעות 16:00 – 13:00 .

מחלקת אא"ג/ניתוחי ראש צוואר

ברוכים הבאים למחלקת אף אוזן גרון ניתוחי ראש צוואר (אא"ג) בבית החולים הציבורי אסותא אשדוד.

כמה מתפקודינו ומחושינו הבסיסיים ביותר – מתקיימים בזכות מערכות האף, האוזן והגרון שבגופנו. פעולות כמו אכילה, דיבור, נשימה, שמיעה והרחה – כולן מתבצעות בעזרת איברים אלו, שפגיעה בהם עלולה להשפיע באופן משמעותי על יכולת התפקוד, ובמקרים מסוימים אף לסכן חיים. מחלקת אף אוזן גרון ניתוחי ראש צוואר בבית החולים הציבורי אסותא אשדוד מספקת מענה למטופלי בית החולים הסובלים מבעיות באחת מן המערכות הללו. במחלקה עובדים רופאים וצוותי סיעוד בכירים ומנוסים, לצד מתמחים וצוותי עזר, העומדים לרשות המטופלים במטרה לסייע להם ולהביא לשיפור באיכות חייהם, ברמת תפקודם ולתרום לבריאותם. כמו כן, מכשירה המחלקה מתמחים כדי להכשיר דור חדש של מומחי אא"ג מנתחי ראש צוואר, ועוסקת במחקר, על מנת לקדם תחום זה של הרפואה.

פעילות המחלקה

פעילות המחלקה

המחלקה מספקת את כל שירותי הרפואה בתחומי אף אוזן גרון ומטפלת בחולים עם מגוון רחב של בעיות: שמיעה, סחרחורת, בעיות בשיווי המשקל, גידולים בחלל הפה, הלוע והצוואר, גידולים של בלוטת התריס ומיתרי הקול, הפרעות בשינה, זיהומי א.א.ג, בעיות נשימה, מחלות א.א.ג בקרב ילדים ועוד. במסגרת המחלקה פועל מיון 24/7, שבו מטופלים חולים שסובלים מבעיות דחופות כגון זיהומים, טראומה, בעיות נשימה חריפות וניתוחים דחופים. במקביל למחלקה פועל מכון שמיעה, שפה ודיבור.

שירותי המחלקה

שירותי המחלקה
המחלקה מספקת שירותים למטופלים המופנים לבדיקה מטעם כל קופות-החולים בהתאם להסכמים מול הקופות, לחולים שמופנים מהמרכז לרפואה דחופה, לחולים שזקוקים למעקב קבוע ולמאושפזי בית החולים.
 

צוות המחלקה:

את המחלקה מנהלת ד"ר שרון אבנת תמיר, ולצידה רופאים מומחים במגוון התמחויות: ד"ר עופר גליק סגן מנהל המחלקה ומומחה במחלות אף וסינוסים, ד"ר טל מרום מנהל מרפאת בליעה, ד"ר אילן הוכמן מנהל מרפאת ראש צוואר ויחידת אולטרסונד צוואר, וכן ד"ר יהודה שוורץ מומחה במחלות אא"ג בילדים, בבעיות של בלוטות הרוק וריור יתר. לצד אלה עובדים 6 מתמחים, צוותי סיעוד מנוסה ואנשי צוות סיוע אשר מטפלים בגישה כוללנית ורואים את כל המורכבות של המחלה, השהייה בבית החולים והניתוח שהתבצע . לדברי תמיר: "המחלקה נסובה על שלושה צירים: הציר הראשון, המטופל, שנמצא במרכז העשייה. המטופל יזכה לאנושיות ולמקצועיות, עם ליווי אישי לאורך כל הדרך. הציר השני הוא המתמחה. אנו שואפים להיות דמויות לחיקוי לרופאים הצעירים ולהכשיר את דור העתיד של המומחים המובילים בתחום אא"ג ניתוחי ראש צוואר. הציר השלישי הוא המחקר – המחלקה הינה מחלקה אוניברסיטאית חוקרת, דבר שמשפר את מקצועיות הרופאים ואת הרפואה הניתנת למטופל."
 
בראש המרפאה עומדת ד"ר שרון אבנת תמיר, מנהלת מרפאה אוטולוגיה (תחום שיקום השמיעה) ולצידה עובדים ארבעה רופאים מומחים:
ד"ר יהודה שוורץ מנהל מרפאת אא"ג ילדים
ד"ר טל מרום מנהל מרפאת בליעה
ד"ר עופר גליק מנהל מרפאת אף וסינוסים
ד"ר אילן הוכמן מנהל מרפאת ראש צוואר ויחידת אולטרסונד צוואר.
ד"ר יהודה שוורץ עובד בשיתוף פעולה מלא עם מחלקת ילדים, מחלקת פגייה ועם מחלקת טיפול נמרץ ילדים על מנת לאפשר גישה הוליסטית לטיפול בילד. ד"ר עופר גליק עובד בשיתוף פעולה עם מרפאות אלרגיה ופלסטיקה, ד"ר טל מרום עובד בשיתוף פעולה עם מחלקות שונות במרפאת הבליעה לצד צוות המומחים עובדים במרפאה שישה מתמחים.
ד"ר שרון אבנת תמיר עובדת בשיתוף פעולה עם מכון השמיעה בראשותה של הגברת לירון עבאדי וקלינאיות תקשורת נוספות אשר מתמחות באבחון וסיוע למטופלים הסובלים מבעיות דיבור ושמיעה.
הצוות הבכיר מסונף לבית הספר לרפואה באוניברסיטת בן גוריון, ועוסק, לצד הטיפול, גם בהוראה ובמחקר
ד"ר שרון אבנת תמיר מנהלת מחלקת אא"ג/ניתוחי ראש צוואר

ד"ר שרון אבנת תמיר מנהלת מחלקת אא"ג/ניתוחי ראש צוואר

ד"ר שרון אבנת תמיר מנהלת את מחלקת אא"ג/ניתוחי ראש צוואר בבית החולים הציבורי אסותא אשדוד.
מומחית בניתוחי אוזניים ובסיס גולגולת, בילדים ובמבוגרים.  מנהלת את המרפאה האוטולוגית (אוזניים) ומנתחת בכירה בבית החולים.

ד"ר אבנת תמיר למדה באוניברסיטת Universite Libre de Bruxelles בלגיה. סיימה את לימודיה בהצטיינות דיקן. התמחתה לאחר מכן בבית החולים הדסה ושערי צדק וסיימה את ההתמחות בהצטיינות. לאחר מכן נסעה לתת התמחות בנוירואוטולוגיה בפריז תחת הנחייתו של Professor Sterkers בניתוחים אוזניים ובסיס גולגולת צידי. 
מונתה כמרצה בכירה באוניברסיטת בן גוריון עקב הישגיה האקדמיים עם יותר מארבעים פרסומים על שמה. היא מעורבת במחקרים רבים בארץ כולל מחקרים מעבדה בסיסים.
היא משמעת כסוקרת לכ 10 עיתונים בתחום האא"ג/ניתוחי ראש צוואר.
וזכתה במענקי מחקר מטעם אוניברסיטת בן גוריון וכן מטעם בית החולים הדסה עין כרם לצורך מחקריה וכן בפרסים מטעם האיגוד האמריקאי לאא"ג/מנתחי ראש צוואר, האיגוד האירופאי לאא"ג/ניתוחי ראש וצוואר וכן קרנות פרטיות. 
משמשת כנציגה קבועה בבחינות האירופיות להכרה בהתמחות באא"ג/ניתוחי ראש צוואר EBEORL HNS (European Board Examination in Otorhinolaryngology - Head and Neck Surgery).
ד"ר אבנת תמיר חברה בהסתדרות הרפואית, באיגוד הישראלי של רופאי אא"ג/ניתוחי ראש צוואר, באיגוד הישראלי לנוירואוטולוגיה, באיגוד האירופאי לאא"ג/ניתוחי ראש צוואר, באיגוד האירופי של אא"ג ילדים.
משמשת כנציגת ישראל בוועד המייצג של Global Otolaryngology Head and Neck Surgery Initiative

מר שגיא אברמזון - אח אחראי מחלקת אא"ג/ניתוחי ראש צוואר

מר שגיא אברמזון - אח אחראי מחלקת אא"ג/ניתוחי ראש צוואר

אח מוסמך, בעל קורס על בסיסי במניעת זיהומים, בוגר תואר שני במנהל מערכות בריאות, עובד בבית החולים מיום הקמתו.

"אני מאמין שהסיעוד הוא לב הטיפול במטופל וחורט על דגלי מקצועיות לצד אנושיות. דוגל בפיתוח הצוות והובלתו למצוינות, שמירה על כבוד הדדי ובניית שיתופי פעולה עם צוותים רב מקצועיים לטובת המטופלים ובני משפחתם".
ביאטה קובץ', סגנית אח אחראי, מחלקת אא"ג/ניתוחי ראש צוואר

ביאטה קובץ', סגנית אח אחראי, מחלקת אא"ג/ניתוחי ראש צוואר

הגברת ביאטה קובץ' אחראית על תחום הסיעוד במחלקת אא''ג/ניתוחי ראש צוואר בבית החולים האוניברסיטאי אסותא אשדוד. היא משמשת כסגניתו של אח אחראי במחלקת אורתופדיה, אא''ג/ניתוחי ראש צוואר ועיניים.
ממקימות הסיעוד במחלקת אא"ג/ניתוחי ראש צוואר, היא נמצאת במחלקה מאז ראשית דרכה.
הגברת קובץ' בעלת וותק מקצועי של שש-עשרה שנים כאחות מוסמכת. היא בעלת תואר שני בסיעוד מאוניברסיטת בן גוריון אשר בנגב ובוגרת קורס על בסיסי בסוכרת.
כמנהלת בתחום אא"ג/ניתוחי ראש צוואר הגברת קובץ' רואה את עצמה כמנהיגה ומובילה של סיעוד מקצועי, איכותי ואמפטי.
מטרותיה בניהול המחלקה הן מגוונת: דוגמה אישית מנהיגותית לצוות הסיעודי, הכשרה, הטמעה וכתיבת נהלים לצוות הסיעודי, עבודה בשיתוף פעולה מלא עם הצוות הרפואי, וקידום מחקר מחלקתי – תחת הנחייתה של ד"ר אבנת תמיר.