2 קומה

טלפון במחלקה:
072-3398757
 
 
שעות ביקור:
11:00 – 12:30
16:00 – 18:00
20:00 – 21:00
 
 

הריון הוא אחת מהתקופות המרגשות בחיי האישה ומשפחתה, אולם כאשר מתרחשים במהלך ההיריון מצבים הדורשים השגחה רפואית מיוחדת, הדבר כרוך מטבע הדברים באי ודאות ובחששות. צוות היחידה לרפואת האם והעובר מספק למטופלות היחידה השגחה מלאה, תשומת לב לבריאותן ולבריאות העובר, לצד תמיכה כוללת במטרה לסייע להן לעבור את תקופת ההיריון על הצד הטוב ביותר, לקראת לידה בריאה בשעה טובה.

ניהול ומעקב הריון ולידה, מטבע הדברים, דורשים לא רק מומחיות מקצועית, אלא גם רגישות ייחודית למטופלת ולהשלכות מצבה הרפואי על מכלול חייה ועל משפחתה. צוות המחלקה פועל על מנת לספק למטופלות שירות איכותי, קשוב ומקיף.

פעילות המחלקה

פעילות המחלקה

המחלקה פועלת החל מחודש אוקטובר 2017 ומעניקה מגוון רחב של שירותי רפואה לנשים במהלך הריונן. במחלקת האשפוז במקום מטופלות נשים בהריון הזקוקות למעקב צמוד.

במסגרת המחלקה, עומד לרשות המטופלות גם מכון אמבולטורי לרפואת האם והעובר הפועל כחלק ממערך מרפאות החוץ בבית החולים, ומעניק שירותים למטופלות המופנות אליו.

כמו כן, פועלת במסגרת המחלקה יחידת אולטרסאונד מיילדותי וגינקולוגי בה ניתנים מגוון שירותים בתחום ובהם בדיקות שקיפות עורפית, סקירת מערכות, דיקורי מי שפיר ועוד.

המערך למיילדות ולגינקולוגיה מסונף לבית הספר לרפואה של אוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע, על מנת לקדם את המחקר בתחומו ולטפח את דור הרפואה הבא בישראל.

תפישת רפואה כוללת ואינטגרטיבית

תפישת רפואה כוללת ואינטגרטיבית

אחד מהיסודות החשובים לפעילות המחלקה הוא תפישת רפואה כוללת ואינטגרטיבית. עיקרון זה מתבטא בשיתוף ובעדכון מלא ומתמשך של הרופאים המטפלים והמפנים מתוך קהילה, במהלך הטיפול. רופאי הקהילה יוזמנו להשתתף בפעילויות אקדמיות ומקצועיות של המחלקה. צוות המחלקה ינהל דו שיח מתמיד עם השירותים התומכים בקופות החולים, בקהילה ובעירייה, במטרה ליצור רצף טיפולי ללא נתק בין בית החולים וסביבתה הרגילה של המטופלת.

שירותי המחלקה והמיון

שירותי המחלקה והמיון

המחלקה מספקת שירותים למטופלות תושבות האזור, בהתאם להסכמים השונים מול קופות החולים, אשר זקוקות לבדיקות, למעקב, לייעוץ או לאשפוז.

צוות המרכז

צוות המרכז

בראש המחלקה לרפואת האם והעובר עומדת ד"ר אורטל נאמן. מנהלת השירות האמבולטורי היא ד"ר הדר בהרב רוזן. מנהל המערך הוא פרופסור מוטי פנסקי.
צוות המחלקה כולל רופאים מומחים ברפואת האם והעובר שלצדם מתמחים, צוותי סיעוד בעלי הכשרה מתאימה וצוות סיוע רפואי. כל הצוותים הפועלים במקום הם בעלי ניסיון רב בתחומים הנדרשים. מנהלת השרות וכל בעלי המקצוע במחלקה, פועלים במטרה לספק למטופלות המחלקה את הטיפול האיכותי ביותר, לצד קשב ותמיכה שמטרתם לסייע למטופלות להתמודד עם המצבים הרפואיים השונים – ועם הכרוך בהם.

ד"ר אורטל נאמן

ד"ר אורטל נאמן

ד"ר אורטל נאמן מנהלת היחידה לרפואת האם והעובר (הריון בסיכון)
מומחית במיילדות וגינקולוגיה. בוגרת בית הספר לרפואה באוניברסיטת תל אביב. בעלת ניסיון רב שנים במיילדות, וניהלה את היחידה להריון בסיכון בבית החולים אסף הרופא. מטפלת בסיבוכי הריון ובעלת ניסיון רב בתחום מניעה וטיפול בלידה מוקדמת. עוסקת בהוראת סטודנטים ומתמחים