אודות בית החולים הציבורי אסותא אשדוד

בשנת 2011, לאחר הליך מכרזי שנמשך כשנתיים, חתמה ממשלת ישראל עם אסותא אשדוד בבעלות אסותא מרכזים רפואיים על הסכם הקמה, מימון, תפעול ואחזקה של בית חולים ציבורי חדש באשדוד.

בית החולים הציבורי אסותא אשדוד

 הינו בית החולים הציבורי החדש הראשון שנבנה בישראל ב 40 השנים האחרונות והינו בית החולים הציבורי היחיד בישראל הממוגן בהיקף נרחב. 

פתיחה מדורגת

בית החולים נפתח באופן מדורג ובשלב זה עומדות לרשותכם מרפאות החוץ של בית החולים המנוהלות על ידי מנהלי מחלקות בית החולים, ממיטב הרופאים המומחים בארץ. לקביעת תור למרפאות ולמידע נוסף במהלך החודשים הקרובים יפתחו בהדרגה מחלקות נוספות עד לפתיחת חדר המיון בחודש נובמבר. לאחריו יפעל בית החולים במתכונת מלאה לרווחת תושבי אשדוד והסביבה, חברי כל קופות החולים.

מועדי פתיחת המחלקות והשירותים השונים בבית החולים:

 •  יוני: פתיחת מרפאות החוץ
 •  אוגוסט: פתיחת חדרי הניתוח והדימות
 •  ספטמבר: פתיחת מחלקות הקרדיולוגיה וכירורגיית הילדים
 •  אוקטובר: פתיחת מחלקות הנשים, המיילדות ומחלקות האשפוז
 •  נובמבר: פתיחת חדרי המיון - המלר"ד

קהילה שיש לה בית חולים

בית חולים הציבורי נפתח לקהל הרחב בחודש יוני 2017 וישרת כחצי מיליון איש, תושבי העיר אשדוד והסביבה, חברי כל קופות החולים. בית החולים יעבוד בשיתוף פעולה מלא עם עיריית אשדוד וגורמי הרווחה, בעידודו ותמיכתו של ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי.

אסותא אשדוד מגבשת מודל חדש ומתקדם של רפואה ציבורית. בית החולים הציבורי באשדוד יעניק שירות למטופל הבוחן בראייה כוללנית את כל צרכיו הרפואיים, הסוציאליים ועוד ויפעל באינטגרציה מלאה עם כל גורמי הקהילה הרלוונטיים. אנו מאמינים כי באופן זה נעניק רפואה טובה ונכונה יותר ובעשייתנו זו, אנו רואים שליחות.

קמפוס אסותא אשדוד מתפרס על פני 70 דונם, מתוכם שטח בנוי של כ- 70 אלף מ"ר.

מה מתוכנן בקמפוס

 • מבנה אשפוז מרכזי בן תשע קומות, שתיים מהן תת קרקעיות.
 • מבנה מכונים ומרפאות בן שבע קומות
 • מעבדות מחקר
 • פארק ירוק
 • מגרשי חנייה
 • שטחי מסחר לרווחת המבקרים והעובדים


 

בית החולים הציבורי אסותא אשדוד הינו בית חולים מודרני ומתקדם שיפעל על פי סטנדרטים בינלאומיים של איכות רפואית ובטיחות למטופלים, בני משפחותיהם, הצוות וכל הבאים בשעריו.

שמירה על כבוד האדם ופרטיותו לצד מצוינות רפואית יהוו ערך מוסף משמעותי למטופלים ולבני משפחותיהם ויובילו את בית החולים להישגים בטיפול הרפואי.

בית חולים ירוק - הראשון בישראל

אסותא אשדוד הינו בית חולים ירוק על פי סטנדרטים ותקנים בינלאומיים. התהליכים התפעוליים המגוונים בו יתאפיינו באחריות סביבתית ובניצול יעיל של המשאבים משלב התכנון והבנייה ועד לתפעול הבניין ואחזקתו. תופעל בו שיטת מיזוג אויר החוסכת במים חמים בחורף, שימוש בזכוכית עם בידוד תרמי למען חיסכון באנרגיית החימום והקירור, מערכות תאורה מבוקרות ועוד.
אסותא אשדוד עומד בתקן ישראלי 5281 המחמיר, הכולל הגדרה ספציפית של תקנים עבור "בית חולים ירוק".

כבית חולים שחרט על דיגלו להיות בית חולים דיגיטלי, ייהנו מטופליו ממערך של יישומים דיגיטליים מתקדמים במרבית הממשקים עם בית החולים. באופן זה ניתן לזרז ולשפר תהליכים, לחסוך זמן יקר ולבצע פעולות רבות מכל מקום ובכל שעה.

מנוע צמיחה לתושבי אשדוד והסביבה

הקמת בית החולים בעיר אשדוד מהווה מנוע צמיחה משמעותי לעיר החמישית בגודלה בישראל.
בין היתר, בית החולים מהווה פוטנציאל למאות משרות חדשות לתושבי העיר והסביבה ויהווה מקור עידוד לאוכלוסייה המקומית ללימוד מקצועות הרפואה.

שירותים רפואיים - מחלקות ומכונים

בבית החולים יפעלו חדר מיון מרווח ומתקדם במבנה המאפשר פרטיות לכל מטופל, חדרי ניתוח לניתוחים גדולים, וחדרי ניתוח לפעולות אמבולטוריות.

מחלקות טיפול נמרץ: כללי, לב, ילדים, ילודים.

מחלקה לרפואה פנימית, קרדיולוגיה, כירורגיה כללית וכירורגית ילדים, אורולוגיה, אורתופדיה, עיניים, א.א.ג, ילדים, יולדות, פגיה, נשים כולל הריון בסיכון גבוה, אשפוז יום.

בבית החולים יפעלו גם מכונים ומרפאות, ביניהם: מכון גסטרואנטרולוגי, מכון הלב, מכון לבריאות האישה (והשד), יחידת IVF, מרפאה לגנטיקה, מכון לרפואה גרעינית (איזוטופים), מכון פיזיותרפיה, מכון עיניים, מכון אונקולוגי , מכון לאנגיוגרפיה, מכון דימות (רנטגן), מכון לאנגיוגרפיה, יחידת צנתורים, מרפאות מקצועיות, יחידת כאב.

בית חולים אוניברסיטאי

בית החולים אסותא אשדוד הינו בית חולים אוניברסיטאי, של הפקולטה לרפואה באוניברסיטת בן גוריון שבבאר שבע. בית החולים ישמש אתר הוראה והתנסות לסטודנטים לרפואה ויהווה אכסניה להוראת בעלי מקצוע אחרים ולהנחיית סטודנטים לתארים מתקדמים. הצוותים הרפואיים וצוותי הסיעוד בבית החולים יעסקו גם במחקר ובהוראה. אלה, לצד מרכזי המצוינות שיוקמו בבית החולים, יובילו את אסותא אשדוד להישגים בטיפול הרפואי ובמחקר ויאפשרו, כך אנו מאמינים, פריצות דרך רפואיות