פעילות המרכז

פעילות המרכז

מטופלות המרכז לבריאות השד מופנות למומחי השירות לפלסטיקה של השד, המייעצים ומסייעים למטופלות לקבל את ההחלטות הנכונות ביותר עבורן בכל הקשור לטיפול בצד האסתטי של המחלה. כל מקרה נדון על ידי צוות רב תחומי המלווה את המטופלת וכולל כירורגים אונקולוגיים, כירורגים פלסטיים, רדיולוגים, פתולוגים ועוד. לאחר קבלת ההחלטה בנוגע לטיפול הפלסטי המתאים, מבצעים רופאי השירות לפלסטיקה של השד את הטיפול במועד שנבחר. במידת האפשר מתבצעים הטיפולים הפלסטיים במהלך הניתוח הראשוני, תוך שיתוף פעולה בין המנתחים.

צוות המרכז

צוות המרכז

את השירות בבית החולים מנהל פרופ' אייל וינקלר, מנהל היחידה לכירורגיה פלסטית בבית החולים, לו ניסיון רב שנים בניתוחים במטופלות סרטן השד – בארץ ובחו"ל, כשלצדו מנתחים מנוסים נוספים, מתמחים וצוות מסייע מקצועי.

על הטיפולים בחולות סרטן השד מספר פרופ' וינקלר: "אנו המנתחים הפלסטיים רואים חשיבות עליונה בתפקידנו בשימור השד בעת הטיפול הכירורגי בו. שיתוף הפעולה של המנתחים הפלסטיים עם הכירורגיה האונקולוגית, מאפשר שילוב מרבי בין הצורך לרפא את המחלה לבין הרצון לשמר את מראה השד ואת תחושת הגוף הנשי השלם ככל הניתן. להשגת מטרה זו אנו בודקים, מתכננים ומנתחים כתף אל כתף באותו ניתוח גם את סילוק הגוש החולה או השד כולו - ומבצעים במידת האפשר את השחזור כבר במהלך באותו ניתוח".