1 קומה

ליצירת קשר ותיאום תור:
מוקד מידע וזימון תורים
03-7644944 או 8480*
טלפון במחלקה:
072-3398344

מחלקת היילודים

הבאת תינוק לעולם היא האירוע המרגש ביותר בחיי האם והמשפחה.
בין אם מדובר בלידה ראשונה ובין אם לא, המתחם מספק לכל משפחה בקהילה את סביבת הלידה האופטימלית - בלידה ולאחריה. המחלקה היא הנקודה הראשונה שאליה מגיעים היילודים ומאפשרת קבלה נעימה ונינוחה ומספקת תמיכה מרבית לרכים הנולדים ולאימהותיהם. כל פרט ופרט במחלקה תוכנן כדי לקדם את בריאותם של התינוקות הרכים ולעטוף אותם באהבה בימיהם הראשונים בעולם. אנו שמים לעצמנו למטרה לסייע ככל הניתן לאימהות הטריות ולמשפחות המאושרות בימים המיוחדים הללו, שבהם מצטרף חבר חדש למשפחה.

צוות מחלקות היולדות והיילודים בבית החולים שואף לאפשר לכל אם ללוות את תינוקה בימיו הראשונים בעולם, באופן המתאים לה – מביות מלא ועד להיעזרות בשירותי התינוקייה, בכפוף, כמובן, לצורכיהם הרפואיים של האם והתינוק.

פעילות המחלקה

פעילות המחלקה

מחלקה היילודים מטפלת בתינוקות הנולדים בבית החולים, כאשר הרופאים וצוות האחים והאחיות מסייעים להם ולמשפחותיהם להסתגל לחיים החדשים ולהתמודד עם כל צורך. המחלקה פועלת בשיתוף פעולה מלא עם מחלקת היולדות, לרבות צוות סיעודי משותף, דבר המאפשר תיאום והיכרות מקסימלית של צוות המחלקה עם היולדת ועם תינוקה, וטיפול כולל בשניהם כביחידה אחת.

פעילות המרכז

פעילות המרכז

במחלקת היילודים 42 מיטות והיא מאוישת 24 שעות ביממה על ידי רופאים, אחים ואחיות מנוסים לצד צוות עזר ובנות שירות לאומי. כל פרט במחלקה, מהמיטות ועד לבגדי התינוקות המעוצבים, תוכנן כדי לשמור על נוחותם ועל בריאותם של התינוקות הרכים, ולאפשר לאימהות ולתינוקות ליהנות, ככל האפשר, מימיהם הראשונים יחד.

הכניסה למחלקת היילודים מותרת להורי התינוקות בלבד, אשר מתבקשים, למען בטיחות התינוקות הרכים, להזדהות באמצעות צמיד זיהוי בכל כניסה לתינוקייה.

עוד במרכז

עוד במרכז

הדרכות וייעוץ:

במחלקה פועל מערך יעוץ והדרכה פעילה להנקה למעוניינות בכך, כולל אפשרות להדרכה אישית בכל סוגיות ההתנהלות שלאחר הלידה. המחלקה פועלת בשיתוף רופאי הקהילה, על מנת לאפשר ליילוד וליולדת מעבר קל וחלק מבית החולים אל הקהילה.

מרפאת צהבת יילודים:

צהבת יילודים הנה מצב שכיח ולא מדבק, הנובע מרמה גבוהה של חומר בשם בילירובין המופיע בדמם של חלק מן היילודים, בימי החיים הראשונים. לתופעה זו, בעת הצורך, טיפול פשוט וזמין של חשיפה לאור (פוטותרפיה) באמצעות השכבת התינוק במיטה מתאימה. במסגרת המחלקה פועלת מרפאת צהבת יילודים, שבה יטופלו תינוקות הסובלים ממצב נפוץ זה. מרפאת צהבת היילודים במחלקה מאובזרת בציוד הרפואי המתקדם ביותר והתינוקות המטופלים בה עוברים בדיקות על מנת לעקוב אחרי מצבם ולוודא שהתופעה הנפוצה חולפת.

 

צוות המחלקה

צוות המחלקה

את המחלקה מנהל ד"ר עומר גלובוס, מנהל מחלקות היילודים והפגים בבית החולים הציבורי אסותא אשדוד, יחד עם רופאים מומחים ברפואת פגים ויילודים, מתמחים, אחים ואחיות המתמחים בטיפול בתינוקות רכים וצוות מסייע.

על פעילות המחלקה מספר ד"ר גלובוס: "הקשר בין האם לתינוקה הרך, הוא יחיד ומיוחד. צוות המחלקה פועל כדי לשמור ולחזק את הקשר המיוחד הזה בימיו הראשונים של התינוק בעולם, תוך מתן הטיפול הרפואי הטוב ביותר לתינוקות."

ד"ר עומר גלובוס

ד"ר עומר גלובוס

ד"ר עומר גלובוס, מנהל מחלקת יילודים ופגים באסותא אשדוד, בוגר הפקולטה לרפואה באוניברסיטת בן גוריון, מומחה ברפואת ילדים עם התמחות על ברפואת יילודים ופגים (נאונטולוגיה). בעל ניסיון רב בתחום מבתי החולים איכילוב ותל השומר.