2 קומה

טלפון במחלקה:
072-3398737
שעות ביקור
11:00 – 12:00
16:00 – 18:00
20:00 – 21:00

עבור כל זוג או משפחה, הריון ולידה הם חוויות ייחודיות, המשנות את החיים מקצה לקצה. מחלקת היולדות בבית החולים הציבורי אסותא אשדוד תוכננה בקפידה, על מנת לאפשר לכם, ההורים הטריים, חוויית לידה קלה ובריאה שתגשים ככל האפשר את חזונכם ואת תקוותיכם ותסייע לכם להתחיל את השלב החדש והמרגש בחייכם על הצד הטוב ביותר, במזל טוב.

מתחם היולדות מחולק לשני אגפים: לידה ולאחר הלידה. הוא מאחד טכנולוגיה חדשנית וסטנדרטים גבוהים של מומחיות קלינית, עם אסתטיקה עיצובית וטיפול חם ועוטף - ומספק לכל משפחה את סביבת הלידה האופטימלית - בלידה ולאחריה.

פעילות המחלקה

פעילות המחלקה

הרגע שאחרי – מזל טוב:

לאחר הלידה, נהנים האימהות והתינוקות מהזדמנות קסומה להתחבר בפעם הראשונה. אנו מבינים כי זוהי תקופה מרגשת וחשובה, ומאפשרים לאימהות לשהות עם תינוקותיהן ככל רצונן, על פי העדפתן – מרגע הלידה, דרך ביות מלא ועד לשימוש בשירותי התינוקייה שבמחלקת הילודים. זאת, כמובן, בכפוף לשיקולים הרפואיים, ובהתאם לבריאות האם והתינוק הרך. סגל הסיעוד המקצועי של אסותא ויועצות הנקה זמינים לרשות ההורים כדי להשיב על שאלות ולספק הדרכה באשר להנקה ולהזנה מבקבוק, כמו גם בכל הנוגע לטיפול הבסיסי ביילוד ולטיפולי חירום.

אגף אפס הפרדה :

באגף אפס הפרדה תוכלי לשהות עם תינוקך מבלי להיפרד כלל מרגע הלידה ועד לשחרור הביתה, הקליטה במחלקה, כל הבדיקות והטיפולים מבוצעים במחיצת האם לרבות רישום למשרד הפנים באגף יכולות האימהות יכולות לבחור לחלוק חדר עם תינוקותיהן . כל אחת מהסוויטות מצוידת בחדר רחצה ובאזור מיוחד עם שני כיורים נוספים - כיור אחד לאימהות וכיור גדול יותר לרחיצת יילודים. אזור זה נועד להדרכת ההורים בביצוע האמבטיה הראשונה של התינוק, שתבוצע בחדר כאשר ההורים זוכים להנחיה אישית מאחיות המחלקה.

מחלקת יולדות:

הימים שלאחר הלידה הם ימים של התאוששות, בהם אנו מעוניינים לספק לאם את מירב האמצעים והפינוק. לכן ציידנו את החדרים במיטות מפנקות ומתכווננות, מקלחת ושירותים פרטיים לכל חדר ומעל לכל אחת מהמיטות ממוקם מסך טלוויזיה שטוח עם גישה פרטית וחופשית לאינטרנט ולטלוויזיה.
בנוסף על כך תוכלו למצוא במחלקה מגוון מתקנים שנועדו להנעים את השהות במקום על האימהות ובני משפחותיהן במהלך שעות הביקור: מטבחון מאובזר ובו מקרר לשימוש האימהות, חדר אוכל וחדר להנקה ושאיבת חלב.

שירותי המחלקה

שירותי המחלקה

התינוקייה:

מתחם היולדות כולל תינוקייה מאובטחת בת 42 מיטות, בה עובדות לאורך היממה אחיות מנוסות וכן צוות עזר ובנות שירות לאומי. הכניסה לתינוקייה מותרת להורי התינוקות בלבד, אשר מתבקשים, למען בטיחות התינוקות הרכים, להזדהות בכל כניסה. גם הורים שיבחרו לשכן את תינוקם בחדרם ייהנו מגישה לתינוקייה. המתחם כולל גם פגייה ומחלקה לטיפול נמרץ בילודים, שם שוהים תינוקות שנולדו בטרם עת וילודים הזקוקים למעקב וטיפול צמוד.

יעוץ והדרכה בהנקה:

אנו מפעילים מערך יעוץ והדרכה פעילה להנקה למעוניינות בכך, כולל אפשרות להדרכה אחת על אחת בכל מה שקשור בטיפול ברך הנולד ובאם לאחר הלידה. במחלקת יולדות פועלים חדרי הדרכה בהם נערכים קורסים לקבוצות והדרכות לבודדות. כמו כן, הוקם מועדון יולדות אשר מאפשר קבלת אינפורמציה עדכנית על כל המתרחש באגף ונערכים קורסי הכנה ללידה וסדנאות להורים הטריים.
סיורים במחלקת היולדות: לזוגות המצפים לילד ומעוניינים להכיר את מחלקת היולדות בבית החולים, נערכים סיורים מודרכים במקום, שיאפשרו להם להתכונן לחוויה. לפרטים נוספים, התקשרו: 072-3398332.

צוות המחלקה

צוות המחלקה

מחלקת היולדות בבית החולים אסותא אשדוד פועלת במסגרת אגף המיילדות של מערך רפואת נשים ויולדות. מנהל מערך הנשים והמיילדות בבית החולים הוא פרופסור מוטי פנסקי ולצדו פועל צוות של רופאים מומחים בעלי ניסיון, וצוות אחיות ומיילדות מנוסה. יחד נעשה כל האפשר כדי לאפשר לבאות בשערינו את חופש הבחירה כיצד ללדת וכיצד להתנהל עם הילוד לאחר הלידה.
חשוב לדעת: בחרנו לפעול לפי גישה חדשנית של איחוד הצוות הסיעודי של מחלקת היולדות והילודים, שתאפשר תיאום והיכרות מקסימלית של צוות האחיות את היולדת והילוד שלה ליצירת טיפול כולל באם ובילוד כיחידה אחת.

ד"ר יוסי טובבין

ד"ר יוסי טובבין

לדברי ד"ר טובבין "מטרתם של כל אנשי הצוות במקום היא לעבוד בשיתוף פעולה מלא כדי לאפשר לכל יולדת לעבור לידה בריאה ולחוות את הרגעים הבלתי נשכחים הללו באופן המכבד ביותר, המשקף את תפישותיה ואת אמונותיה. שאיפתנו היא לאפשר לכל יולדת ומשפחה לקבל את פניו של ילדם לראשונה בבריאות טובה וכפי שהם חולמים ומעוניינים לעשות, במזל טוב".
יאנה טילמן

יאנה טילמן

יאנה טילמן הינה האחות האחראית במחלקת היולדות, היילוד והילודים בבית החולים הציבורי אסותא אשדוד. טילמן הינה אחות מעל 25 שנה ומיילדת מזה כ-15 שנים. בעברה שימשה כאחות האחראית במיון היולדות והנשים באיכילוב וכמיילדת. בעלת תואר בניהול מערכות בריאות. "אני מאד מתחברת לתחום הלידות הטבעיות ועברתי מגוון הכשרות בתחום זה. אני שמחה לשמש כאחות אחראית במחלקה הזו, המשותפת ליולדות ולילודים", היא מספרת.